Пошук
Close this search box.

Центр "ЮрФем: освіта"

Навчальний напрямок, відділ ГО “Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”.

Про нас

Із вірою в те, що, засвоївши належні знання, можна змінити не одне життя, не один світогляд і навіть хід не однієї історії, – ми вирішили створити можливість такі знання надавати.

 

Ми працюємо у сфері додаткової освіти для юристок і юристів, надаємо широкий спектр правозахисної інформації крізь гендерно-чутливу оптику, спрямовуємо частину освітніх послуг на розвиток soft skills і вибудовування довірчих відносин між юридичною спільнотою.

 

Нашою ціллю є поширення фахових, перевірених, актуальних знань з тем недискримінації, протидії насильству, впровадження гендерної рівності та захисту прав людини.

У чому цінність дистанційної освіти?

Навчаймось та навчаймо разом!

Ми пропонуємо як безкоштовні, так і платні освітні продукти. Оплачуючи свою участі у курсі, Ви водночас підтримуєте діяльність Центру «ЮрФем: Освіта», адже весь отриманий дохід буде спрямований на розвиток відділу та створення нових освітніх продуктів з тем захисту прав людини, недискримінації, протидії насильству і впровадження гендерної рівності.

Актуальність

Прагнемо, аби наша освітня діяльність була зручною і популярною у правничої спільноти. Світ розвивається зі швидкістю гіперлупа, але ми тиснемо педаль газу в підлогу і встигаємо зібрати для вас найактуальніші теми з права.

Місійність

Наші освітні продукти містять у собі гендерний компонент. Навчаємо з турботою про рівність та захист прав людини.

Зручність

Навчайтесь будь-коли і будь-де, користуйтесь особистим кабінетом, оплачуйте онлайн, завантажуйте, питайте нас або експерток.​

Експертність

Наші спікерки - практикуючі юристки, досвідчені правозахисниці, керуючі партнерки юридичних об’єднань, випускниці міжнародних навчальних програм і талановиті оповідачки. ​

Наша команда

Вікторія Карпа

Керівниця Центру «ЮрФем: освіта», правозахисниця.

Світлана Михайлишин

Менеджерка програм Центру «ЮрФем: освіта», юристка, феміністка.

Марта Павлишин

Менеджерка програм Центру «ЮрФем: освіта», юристка, феміністка.

Анастасія Слободяник

Очільниця студентського крила ЮрФем

Христина Кіт

голова правління ГО “Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”, адвокатка, кандидатка юридичних наук.

Катерина Шуневич

Керівниця Аналітичного центру ЮрФем, юристка

Дарʼя Росохата

Юристка-аналітикиня в Аналітичному центрі ЮрФем, юристка

Ярина Бущак

юристка-аналітикиня Аналітичного центру ЮрФем

Юлія Нікітіна

Консультантка лінії правової допомоги «Юрфем: підтримка», юристка

Ярина Волоштн

Керівниця Комунікаційного відділу ЮрФем

Олена Огоновська

Контент-спеціалістка комунікаційного відділу ЮрФем

Марта Марцінко

координаторка програм комунікаційного відділу ЮрФем

Join Our Newsletter

Subscribe to receive our latest updates in your inbox!

A testimonial from a client who benefited from your product or service. Testimonials can be a highly effective way of establishing credibility and increasing your company's reputation.

Наші партнери

This is a space to showcase any publications your business has been featured in

Вікторія Карпа

Керівниця Центру «ЮрФем: освіта», громадська активістка, юристка, тренерка з питань недискримінації і гендерної рівності. Завершила навчання на юридичному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка (спеціальність магістратури: «Права людини та їхнє юридичне забезпечення»).

Членкиня правління ГО «Молодіжна демократична асоціація «ЙОДА», консультантка з права та контент-мейкерка Освітнього центру з прав людини у Львові.

Протягом 2016-2018 рр. асистентка з семінарів та конференцій у ELSA Lviv. У 2019 році регіональна координаторка IFES у проєкті “Молодь не лайкає. Молодь голосує!”. Співзасновниця та ведуча освітньо-розважального відеопроєкту ECHR in Lviv «За що тебе посадять». А також авторка та голос експлейнерів «І Твоє право теж» від ECHR in Lviv. Одна із авторок та співзасновниць феміністичного шкільного щоденника “Feminist school planner”. Авторка Програми пріоритезації захисту прав людини у загальній середній освіті у м. Львів та порадника для студенток/ів «Дискримінація – це не ок. Вчимося виявляти і протидіяти».

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

У мене з дитинства ( якщо чесно, то навіть з дуже конкретних фільмів, як ось “Справа пеліканів”), існує романтичний образ юриста/ки, які відчайдушно виборюють справедливість, часто ризикуючи усім. Ті, що мають змогу захищати право – ті й оберігають його верховенство, рівність і свободу. Чи не так? На жаль, не завжди диплом про завершення спеціальності “право” наближає до вищезгаданих цінностей. 

Неможливо під покровом Феміди захищати й охороняти інтереси інших, стигматизуючи, вдаючись до сексизму чи толеруючи насильство. Саме тому професійний правничий розвиток має обов’язково включати гендерно-чутливу освіту, адже юристи і юристки повинні бути обізнані в інструментах захисту від дискримінації, поважати різноманіття та впроваджувати рівність, інклюзію, толерантність. Лише це забезпечить суспільну довіру та дозволить надавати якісні правові послуги.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

“Чому я так мало про це знаю?”, “Як цікаво”, “Я не вилізу з Вікіпедії і з “Книгарні “Є”, поки не знайду усе про гендерну рівність”! Я пригадую, що це була частина лекції на курсі 1-2 університету і я згодом постійно шукала чи навіть переслідувала освітні події з цієї теми.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Думаю, що сьогодні загалом неможливо без “м’яких навичок”, а тим більше у юриспруденції. Адже мова йде про постійну комунікацію з клієнт(к)ами, сторонами і про часто дуже виснажливу роботу, тому важливо вміти ефективно комунікувати і водночас берегти власний ресурс. Хочу, аби якнайбільше уваги приділялось правильній комунікації із потерпілими від гендерно-обумовленого насильства, навику тактовності і тому, як не нашкодити, а навпаки: налагодити контакт і допомогти.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Допитливість – одна із найкращих наших рис. Ось знаєте, коли страшно цікава якась книга чи стаття, то можна не помітити, що вже світанок. Дистанційна неформальна освіта дозволяє втамувати цю пристрасть своїм зручним форматом, який не обмежується часом чи відстанню, а також різноманіттям освітніх програм і їхніх наповнень. Я стояла перед бібліотекою Цельсія і це було дуже красиво, але я дуже щаслива, що маю змогу знати всі переваги цифрової освіти у 2022.

В чому суперсила «ЮрФем»?

У Рут Гінзбург є такі слова: “Боріться за те, що вам не байдуже, але робіть це так, щоб до вас приєдналися інші”. В “ЮрФем” так і виходить: закохувати у справедливість, свободу, рівність!

Твоя формула успішного навчання?

Мати під боком нотатки і чисту вкладу у пошуку, аби швидко все гуглити й скрінити :)

Світлана Михайлишин

Спеціалістка Центру «ЮрФем: освіта», юристка, феміністка. Закінчила Львівський національний університет ім. Івана Франка за спеціальністю: «Права людини та їх юридичне забезпечення».

З 2017 до 2020 року членкиня правління Львівського осередку Ліги студентів АПУ на посадах менеджерки з корпоративного розвитку та керівниці локального комітету суспільної ініціативи. Волонтерка міжнародних організацій COCAT, LEGAMBIENTE та Solidarité Jeinesse.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Гендерно-чутлива освіта – це поважати права людини, розуміти значущість рівності та справедливості. Юриспруденція – безмежне поле. Дослідження її крізь гендерний окуляр – важливий елемент боротьби за верховенство права. Дискримінація, сексизм, насильство – не те, що можна толерувати. І з гендерно-чутливої освіти (не лише для правничої спільноти) розпочинається формування розуміння очевидності такої нетерпимості.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

О, так! Університетські роки, Лігівські заходи – студентська романтика! Ми тоді командою Ліги студентів АПУ організували Школу з захисту прав людини і запросили Христину Кіт до нас спікеркою. Пам’ятаю, що не могла відірватись від записника – занотовувала кожне слово.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Бо hard skills не без soft skills і навпаки. Потреба бігти в ногу з розвитком професії вимагає розбудови себе як особистості – навчити себе стресопружності, зробити ефективну комунікацію частиною себе, дослідити свої слабкості і вдало перетворити їх на міцності. Укріпити фортецю зсередини, аби надійно захищати позиції в роботі.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Така “освіта в кишені”, коли навчаєшся і вдома, і в дорозі, і в якій-точці світу – це мрія моя як інтровертки, а ще прихильниці спонтанних подорожей :))) Дистанційна неформальна освіта – це про можливості і свободу вибору.

В чому суперсила «ЮрФем»?

В єдності. Щирості. В сестринстві. Я відчуваю неабияку згуртованість команди, членкинь, учасниць заходів спільними цінностями та цілями співпраці. У вірі в право, та вірі в людину.

Твоя формула успішного навчання?

Моя особиста зацікавленість темою. Думаю, що тільки я відповідальна за те, аби мені було корисно – обрати сферу навчання, місце, формат та інше.

Марта Павлишин

Спеціалістка Центру “ЮрФем: освіта”, юристка, феміністка. Навчалась на юридичному факультеті ЛНУ ім. І. Франка (бакалаврат) та на факультеті правничих наук НаУКМА (магістратура).

 

Брала участь у міжнародних судових змаганнях Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition (2018-2019) та Foreign Direct Investment International Arbitration Moot (2019), тренувала студентські команди на змагання з міжнародного публічного права (2019-2021), alumna у Lviv Moot Court Society.

 

Співведуча подкасту “Просто юридично | Ukrainian Law at Ease”

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

В першу чергу для справді забезпечення гендерної рівності та недискримінації. Гендерно-чутливий компонент часто ігнорується під час формального навчання в університетах, на жаль. 

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Ні, але пам’ятаю, коли вперше зацікавилась темою захисту прав жінок. Мене, здається, зацікавило, чи святкують феміністки 8ме березня:). А далі за кожним посиланням йшло наступне, я багато читала, потім були права людини на ранніх курсах універу і пішло-поїхало.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Hard skills дуже гарно виглядають в резюме, але з особистого досвіду soft skills не менш важливі. Саме від soft skills залежить комунікація в команді, гнучкість розуму, креативність, вміння швидко приймати рішення та не боятись брати відповідальність на себе.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Доступність та економія часу. Тепер не треба шукати кошти на школи й курси в інших містах чи за кордоном, а заняття можуть бути доступними в будь-який час. Отримати знання тепер можна швидше, не виходячи з дому.

В чому суперсила «ЮрФем»?

В сестринстві. Це підтримка 24/7, а також спільна візія і місія, яка об’єднує навколо себе однодумиць, які готові ділитись своїми знаннями і вміннями з іншими.

Твоя формула успішного навчання?

Комфортне робоче місце і середовище для роботи з матеріалом (онлайн-платформа, нотатник), цікавий лектор(ка) і музика під настрій (Florence and the Machine чи щось з 80х).

Анастасія Слободяник

Вивчала міжнародне право у Хмельницькому університеті управління та права ім. Леоніда Юзькова (бакалаврат). Брала участь у міжнародних судових змаганнях The Central and Eastern Europe Moot Competition (2023). Експертка в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Випускниця IV Літньої школи ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Гендерна чутливість повинна супроводжувати кожен рівень освіти. Однак, звісно, важливо не применшувати значення гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, адже ані дискримінаційні положення законів, ані рішення суддів всупереч інтересам потерпілої від сексуального насильства, не з’являються безпричинно.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Це був курс на Coursera, присвячений усім проявам дискримінації та насильства, з якими жінки з різних країн світу зіштовхуються протягом життя. Вбивства честі, сексуальне рабство, відсутність доступу до контрацепції, гендерний розрив в оплаті праці, насильство, зокрема, вчинене під час збройних конфліктів та ще багато інших речей, про які до опанування курсу я або зовсім не мала уявлення, або мала погане уявлення. Я вирішила зареєструватись на цей курс з цікавості, не очікуючи, що це дасть мені поштовх до подальшого вивчення теми захисту прав жінок.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Якими б довершеними не були професійні навички (hard skills), шлях до їх вдалого застосування часто залежить від навичок взаємодії з іншими людьми. Зрештою, ефективна робота в команді безпосередньо залежить від “м’яких навичок”.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Як на мене, дистанційна неформальна освіта дарує можливість, по-перше, обирати конкретно те, що хочеться вивчати, а, по-друге, навчанням можна займатись тоді, коли мені це зручно. Тобто немає обмежень в межах того, що та коли саме вивчати.

В чому суперсила «ЮрФем»?

В професійності. Про яку би активність чи діяльність не йшла мова, це все обов’язково буде супроводжуватись фаховістю та якістю.

Твоя формула успішного навчання?

Основне – це мій інтерес до теми, а найбільше натхнення та мотивації до навчання я маю вранці, до того як почнеться щоденна рутина:)

Христина Кіт

Христина Кіт – голова правління ГО “Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”, адвокатка, кандидатка юридичних наук.

У 2017 році стала однією із ініціаторок та співзасновницею Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», яку зараз і очолює.

Співавторка дистанційного онлайн курсу для адвокатів “Правова допомога постраждалим від домашнього насильства”, Методичних рекомендацій для адвокатів щодо ідентифікації гендерної дискримінації та надання допомоги постраждалим.

Авторка 13 наукових праць, випускниця міжнародних програм що стосуються захисту прав людини.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Гендерно-чутливі правові послуги – це майбутнє юридичноі професії. Стандарт якості. Тому саме завдяки гендерно-чутливій юридичній освіті ми можемо формуватися як професійна правнича спільнота.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Я пам’ятаю участь у своїх перших тренінгах з теми захисту прав жінок. Це були ті знання і досвід, який я не отримувала на юридичному факультеті. Це було про реальне життя, з його викликами і перешкодами. Такі тренінги дали можливість подивитися чи працює право на практиці і якщо не працює, то що я як юристка можу зробити, щоб захистити права людини, зокрема права жінок.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Можна знати досконало теорію права, процес, усе законодавство, але не вміти його застосовувати заради захисту прав людини. Якщо Ви хочете працювати з людьми, без soft skills, Ви не зможете професійно надавати послуги. Soft skills допомагають налагодити контакт з людиною, почути її потреби та очікування, допомогти вирішити її проблему, задовольнити потреби та виправдати очікування завдяки своїм знанням. Soft skills допомагає налагодити той перший контакт і комунікацію, без якого не можлива подальша ефективна робота.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Можливість вчитися у будь який час доби, незалежно від того де ти перебуваєш, можливість обрати ті теми, які тебе цікавлять, можливість переглядати по декілька раз відео та інші матеріали. Дистанційна форма навчання допомагає завжди допомагає бути у професійній формі незалежно від обставин, які у тебе відбуваються у житті.

В чому суперсила «ЮрФем»?

Супер сила «ЮрФем» – це юристки та юристи, яких поєднають спільні цінності та прагнення сформувати довіру суспільства до права через професійну юридичну спільноту🥰

Твоя формула успішного навчання?

Актуальна тема+практичні кейси+учасниці/ки готові ділитися професійним досвідом та дискутувати + бонус ☕️ та рекомендація цікавих книг📚 чи крутого фільму 🎞 

Катерина Шуневич

Керівниця Аналітичного центру ЮрФем.

Катерина організовує роботу, пов’язану з розвитком Аналітичного центру, напрацюванням тематик нових матеріалів, пошуку партнерів і т.д.

Юристка, аспірантка кафедри кримінального процесу та криміналістики юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

В минулому вивчала право у Болонському університеті за програмою “Erasmus+”(2018) та була учасницею Програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Відділ зв`язків з органами правосуддя (2019).

Випускниця Літньої Школи ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

В першу чергу це можливість бути «open-minded person», тобто здатність приймати багатоманітність у поглядах, ідеях та підходах.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так, звичайно. На цей момент багато речей було складно сприйняти. Наприклад, фемінітиви. Думаю, що багато в чому на це вплинули стереотипи, в яких я росла, будучи ще дитиною, та вплив яких на той момент досі відчувала, будучи вже студенткою факультету, права людини якого є найвищою цінністю.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

За soft skills майбутнє. Адже тут багато про здатність працювати в команді, адаптовуватися, бути відкритим/ою до усього нового. Це те, що підсилює людину, робить її цікавою для інших, готовою реагувати на виклики.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Її гнучкість. Кожен/кожна може обрати зручний для себе час та період для вивчення, це не вимагає додаткових витрат часу та допомагає сконцентруватися саме в той момент, коли людині це найбільш необхідно.

В чому суперсила «ЮрФем»?

Тут багато про прийняття людини такою, як вона є. Про відчуття духу підтримки. Бути причетною до «Юрфем» – це як мати найкращу подругу дитинства: завжди цікаво, інтригуюче та надійно.

Твоя формула успішного навчання?

Ставити певну ціль перед початком навчання, яку бажаю досягнути в кінцевому результаті, мати чіткий графік та дедлайни. Тобто завжди мати план :)

Дарʼя Росохата

Спеціалістка в Аналітичному центрі ЮрФем.

Юристка, аспірантка кафедри соціального права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Понад два роки працювала на державній службі в Офісі Генерального прокурора та Державній екологічній інспекції України.

Протягом 2015-2018 рр. активно займалась громадською та волонтерською діяльністю у різних громадських організаціях у сферах молодіжної політики, захисту прав людини та довкілля. Брала участь в міжнародних обмінах (Італія, Польща).

Проходила стажування в Jerusalem Institute of Justice (Ізраїль) у сфері захисту прав людини (2019) та була учасницею Програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Секретаріат Комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (2019).

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Знання, отримані на заходах з гендерно-чутливої освіти, неодмінно знайдуть свою реалізацію серед представників правничої спільноти, як в контексті формування законодавчих ініціатив з урахуванням гендерного аспекту, так і в пошуку відповідей на питання з юридичної практики.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Перше питання до самої себе виникло: «Чому я раніше ніколи над цим не задумувалась?». А загальні враження від «неочікуваних знань» перейшли поступово до «потрібні та важливі знання».

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Ви можете знати усю нормативно-правову базу України, але все одно не стати хорошим юристом, якщо ви не розвиваєте свої soft skills. Успішність та продуктивність багато в чому залежить саме від них. Але розвиток soft skills – це не лише про роботу, а й про особистісний розвиток, тому виграш по всім фронтам.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Попри наявні стереотипи, дистанційна неформальна освіта надає велику кількість можливостей для професійного та особистісного розвитку. А головними її перевагами є варіативність тем, які можна засвоїти, зручність та розвинути експертність з певного питання за короткий проміжок часу.

В чому суперсила «ЮрФем»?

У різноманітті думок, позицій, але водночас спільних цінностях. У вмінні пробувати щось зовсім нове, але, разом із цим, утримувати фокус на місії та візії. І звісно ж, здатності надихатись не лише від результатів, а й від процесу роботи в команді :)

Твоя формула успішного навчання?

Класична музика на фоні, цікава тема та розуміння важливості від отриманих знань.

Ярина Бущак

юристка-аналітикиня Аналітичного центру ЮрФем

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Не можна говорити про права людини, уникаючи прав жінок. Так само як не можна ставити знак “=“ між жінками та чоловіками. Так ми зберігаємо шкідливі упередження, які передаються з покоління в покоління (і нарощуємо нові). Світ постійно змінюється, тому нам слід зважати на потреби і запити усіх. А щоб робити це ефективно, потрібно постійно вчитися.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так! Це була Академія Правозахисниць, лекція про ЄСПЛ від пані Єви Сушко. Лекторка дуже чітко і доступно розповіла про те, як проходить процес проходження справи за правилами ЄСПЛ: від заповнення формуляру до винесення рішення.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Скільки годин людина не присвячувала б дослідженню і вивченню, наприклад, нормативно-правових актів, це знання не дасть успішного результату без вміння пояснити отриману інформацію простою мовою, без обізнаності в адвокації тих чи інших ідей та без людиноорієнтованого підходу у всьому. Щиро вірю, що ефективне поєднання софт і гард скілів є суперсилою:)

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Це можливість вчитися будь-де: в Україні, за кордоном, в потягу і на прогулянці. А також це значно економить час, бо не потрібно скасовувати всі плани на день, щоб відвідати подію.

В чому суперсила «ЮрФем»?

Експериза і доступність. ЮрФем — це спільнота ерудованих жінок-експерток, кожне слово яких підкріплюється десятком аргументів. А ще це можливість послухати із перших вуст видатних експерток із міжнародного права, фахівчинь із МКС, ООН та інших структур. 

Кожен продукт ЮрФем продуманий до найменших деталей, тож у якості можна бути впевненими.

Твоя формула успішного навчання?

Концентрація уваги, планування і нотатник. Мені важливо у календарі виділяти час на самоосвіту — тоді я можу присвятити свою увагу лише одному продукту навчання і взяти з нього максимум. Також (що я підгледіла в Катерини Шуневич😂) корисно письмово нотувати почуту інформацію у блокнот, який завжди буде з вами, щоб мати змогу пригадати основні моменти навчання.

Юлія Нікітіна

Консультантка лінії правової допомоги «Юрфем: підтримка», юристка, магістриня юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка. Здійснює громадську діяльність у сфері захисту прав жінок. Авторка низки публікацій, які стосуються проблематики гендерно зумовленого насильства. Випускниця Літньої школи ЮрФем. Учасниця програми стажування від ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

На мою думку, гендерно-чутлива освіта є дуже важливою, адже завдяки їй ми можемо подолати усталені стереотипи в суспільстві. Нашим навчальним закладам варто будувати гендерно-чутливий освітній процес, щоб майбутні юристи та юристки розуміли, що дискримінація та стереотипи щодо ролі жінки та чоловіка неприпустимі у сучасному суспільстві. Лише так ми зможемо досягти гендерно-чутливої правничої спільноти.  

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так, звичайно. Свій перший тренінг, який я відвідала з теми захисту прав жінок, проводила Христина Кіт. Стосувався він питань дискримінації жінок та чоловіків у трудовому законодавстві. На той час я лише почала цікавитись гендерною тематикою. Памʼятаю ту запеклу дискусію, коли Христина з таким вогнем в очах намагалась донести до студентів та студенток про стереотипи щодо ролі жінок та чоловіків, які ще досі існують. Після цього тренінгу я зрозуміла, що хочу пов’язати своє життя із захистом прав жінок. 

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Теоретичні знання необхідні для юристки чи юриста, але однією із запорук успішності є вміння працювати із людьми. Soft skills – це необхідна складова росту професійності та розвитку карʼєри юриста(ки). Адже, їх робота повʼязана з безпосередньою комунікацією. Щоб надати кваліфіковану допомогу, потрібно налагодити контакт з особою. 

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Неформальна освіта дає можливість розвиватись у різних сферах та покращувати навички. Завдяки дистанційній формі можна здобувати знання незалежно від місця, часу та інших умов. Все це зумовлює зручність та доступність для всіх охочих отримати нові знання. 

В чому суперсила «ЮрФем»?

«ЮрФем» будує гендерно-чутливе суспільство, об’єднує юристок всієї країни задля спільної мети. Це суперсила «ЮрФем». 

Твоя формула успішного навчання?

Завжди прагнути до самовдосконалення – це те, що я роблю кожного дня. Тільки наполеглива праця, толерантність, чіткість та пунктуальність допоможуть самореалізуватись.  Тому, закликаю усіх ставити перед собою цілі та впевнено їх досягати. 

Ярина Волошин

Керівниця відділу комунікацій “ЮрФем”

 

Закінчила Український Католицький Університет (м. Львів), спеціальність “Історія”. Досліджувала історію жіночих та феміністичних рухів.

 

Тренерка та співрозробниця навчальних курсів і програм з громадянської освіти, гендерної рівності, прав людини.

 

Протягом 2015-2019 рр. керувала культурними та соціальними проєктами у різних громадських організаціях. У 2018 році працювала у відділі сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

 

З 2019 року працює в Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. Депутатка Мурованської ТГ.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Гендерна оптика дає ширшу картину світу. Для правничої спільноти це життєво-важлива здатність. Люди, що обрали для себе таку професію, мають велику відповідальність перед суспільством. Тому, приймаючи рішення, варто дивитись ширше. Це якраз про гендерно-чутливу освіту.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Не можу пригадати свій перший тренінг, але мені подобається відгук учасниць наших Літніх шкіл ЮрФем, які кажуть, що після навчання починають бачити дискримінацію і нерівність всюди. Мені здається, що у мене був схожий ефект))

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Ми працюємо не на станках. Для будь-якої роботи, що передбачає комунікацію з людьми, треба мати м’які навички. Тому такі освітні програми для різних професій і користуються популярністю. Суспільство насправді живе і працює для Людини та навколо Людини. М’які навички повертають нас до потреб цієї Людини, тому роблять нас кращими.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Дистанційна освіта показала нам, що багато далекого і недоступного можна отримати тут, вдома. Як на мене, в очної та дистанційної форм навчання зовсім різні завдання. Дистанційна – про подолання кордонів, відстаней та часових поясів. А також – про потребу мати технічні/комп’ютерні компетенції.

В чому суперсила «ЮрФем»?

У бажанні перемогти правила, що існували століттями.

Твоя формула успішного навчання?

Я людина людей, тому для мене важлива спільнота, що знаходиться біля мене під час  навчанні – група, лекторки/ри, спілкування. Якщо розмови і обговорення надихають – це буде успішне навчання

Олена Огоновська

Спеціалістка у відділі комунікацій «ЮрФем».

Бакалавриня «Журналістики та соціальних комунікацій» Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Випускниця Школи судової журналістики при Шостому апеляційному адміністративному суді.

Студентка 4 курсу спеціальності «Правознавство» Київського університету імені Бориса Грінченка.

Працювала журналісткою на загальнонаціональних телеканалах.

Режисерка двох документальних фільмів про воїнів, які загинули у війні на Сході України.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Гендерно-чутлива освіта допомагає зробити цей світ кращим – таким, в якому кожен розуміє цінність прав людини, справедливості та відсутності дискримінації.  Завдяки такій освіті, зокрема, правнича спільнота може стимулювати впровадження на різних рівнях тих змін, яких потребує суспільство в контексті забезпечення рівних прав та свобод кожного.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Під час першої лекції щодо захисту прав жінок я зрозуміла, що це дуже багатогранна і важлива тема. І я майже одразу відчула необхідність пізнати цю багатогранність глибше.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

На мою думку, саме soft skills дають людині можливість використовувати свої професійні навички на всі сто відсотків . Адже вони, зокрема, допомагають ефективно взаємодіяти в команді, що важливо для багатьох  професій та сфер діяльності.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Дистанційна неформальна освіта, як на мене, сповна відповідає викликам нашого часу та ритму життя. Де б не була людина, вона має можливість вчитись, розвиватись та підкоряти нові вершини.

В чому суперсила «ЮрФем»?

ЮрФем працює «на різних фронтах». Це і якісна аналітика, й безпосередня допомога людям – постраждалим від гендерно зумовленого насильства, розробка правових консультацій і, звичайно, освітні продукти. Вся ця діяльність дуже потужна, а головне – якісна. І це для мене наша суперсила.

Твоя формула успішного навчання?

Бажання вчитись. Це найголовніший фактор для мене. Оскільки якщо я хочу чогось навчитись, то обов’язкового цьому навчусь. І тоді навчання обов’язково буде успішним!

Марта Марцінко

координаторка програм комунікаційного відділу ЮрФем

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Робота з людьми, які постраждали від будь-якого виду насильства, має свої особливості, тому важливо аби юристи ставились з розумінням та повагою до потерпілих та використовували саме ті підходи, які будуть гендерно-чутливі.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так, я дуже хвилювалась, що мала недостатню експертизу у цій сфері і всі інші учасники все знають. Але з часом я зрозуміла, що всі тренінги спрямовані на те, щоб покращити ваші знання і не потрібно соромитись, якщо не знаєш якихось речей.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Багато тренінгів/навчальних програм спрямовані на “хардову” частину, а софт скіли часто сприймаються як те, що уже людина має від народження або набула внаслідок свого специфічного життєвого досвіду, але насправді це можливо й потрібно тренувати, адже інколи вони можуть зіграти вирішальну роль у роботі.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Це перш за все зручно та доступно, що дає змогу охопити більшу кількість людей.

В чому суперсила «ЮрФем»?

Я вважаю, що ЮрФем несе в суспільство правильні меседжі, які допомагають не лише стати йому (суспільству) більш інформованим щодо теми дискримінації/захисту прав жінок, а й робить його більш здоровим, усвідомленим та безпечним для всіх.

Твоя формула успішного навчання?

Щира цікавість та бажання покращувати свою експертизу.