“Академія правозахисниць “ЮрФем”

 – перша в Україні повноцінна навчальна гендерно-правова програми для юристок та адвокаток!

КОЛИ

вересень 2022
– квітень 2023

ДЕ

м. Львів, Україна

ДЛЯ КОГО

Для юристок та адвокаток, що вже працюють або лише планують працювати у напрямку захисту від дискримінації та гендерно зумовленого насильства, зокрема вести стратегічні справи.

Ірина Горбач
Ірина Горбачпомічниця адвокатки, АО "Донець і Партнери"
Читати далі
Завжди вважала, що професійна людина - це та, яка постійно розвивається, збільшує обсяг знань і покращує навички. Місцем такого розвитку, натхнення, крутих знайомств, переосмислення, нових знань та можливостей, для мене, стала Академія Правозахисниць ЮрФем.
Марта Змисла
Марта Змислакоординаторка лінії правової допомоги “ЮрФем: підтримка”, адвокатка
Читати далі
Академія правозахисниць стала для мене тим майданчиком, де я разом із прекрасними коліжанками-юристками взяла участь у насичених навчальних модулях. Розуміння причин виникнення насильства, його ідентифікація, робота з реальними кейсами, а також чутлива комунікація із вразливими категоріями людей – це саме те, що було предметом нашого навчання. Сподіваюсь, що в межах своєю роботи з ЮрФем:підтримкою – я зможу застосувати набуті знання аби постраждалі від всіх проявів гендерно зумовленого насильства отримували ефективний захист своїх прав у цей нелегкий для кожної із нас час.
Анастасія Діденко
Анастасія Діденкоадвокатка АО “LCF”, адвокатка лінії правової допомоги “ЮрФем: підтримка”
Читати далі
Кожного разу повертаєшся додому після модулю з натхненнях і думками як реалізувати обговорене під час навчання у кейсах, супроводження яких здійснюєш.
Марина Саєнко
Марина Саєнкоадвокатка лінії правової допомоги “ЮрФем: підтримка”, керуюча партнерка АО “Закон перемоги”
Читати далі
Сьогодні завершився черговий важливий етап професійного шляху під назвою Академія правозахисниць Юрфем. 10 місяців навчання, 7 модулів, години жвавих дискусій та цікавих кейсів. Я йшла сюди з метою знайти, де можу бути корисною для жінок, які постраждали від насильства під час війни. На виході з Академії я маю ще чітке розуміння того, що маю робити, аби таким явищам як насильство та дискримінація не було більше місця в нашому суспільстві. І бонусом - знайомства з неймовірними колегами з усіх куточків України, які розділяють цінності прав людини та готові разом змінювати цей світ на краще. Дякую фантастичній команді Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем" усім тренеркам і тренерам та кожній учасниці Академії за цей незабутній досвід, який змінив і зміцнив мене
Людмила Вигівська
Людмила Вигівськаадвокатка лінії правової допомоги “ЮрФем: підтримка”, керівниця АБ "Людмили Вигівської"
Читати далі
З кожним модулем додаються знання. А ще додається безліч тем та питань, які між модулями намагаюся додатково з’ясувати, перевірити чи зрозуміти. Усвідомлюю, як мало ще знаю і як багато ще хочу дізнатися. Та перші кроки вже зроблені, напрям зрозумілий, бажання і натхнення - більше, ніж досить. Але Академія правозахисниць - це не тільки якісне навчання. Є кілька дуже цінних особистісних обставин, які примушують з нетерпінням чекати нових модулів: колежанки по навчанню. Уявіть атмосферу в групі з майже трьох десятків дуже різних юристок, адвокаток і правозахисниць, коли всі на одній хвилі і поєднані спільними цінностями. Уявили? А тепер помножте на два. Чи на три. Ну ось у здобутку отримаєте приблизне уявлення про те, як нам навчається. організаторки. Захоплююсь тим, як комплексно і до дрібниць продумана програма навчання. І щоразу розчулює піклування про учасниць, яке виявляється навіть в дрібницях - дякую вам!
Регіна Харченко
Регіна Харченкоадвокатка, депутатка Запорізької міської ради
Читати далі
Без перебільшень, це найкраще що могло статися з адвокаткою в Україні протягом 2022 - 2023 років ! Це закладання фундаменту для великих, стратегічних справ, що змінюватимуть наше суспільство. І це моя безмежна віра у те, що потрібно «бути собі ціллю» і, що «місце жінки усюди, де приймають рішення».
Попередній
Далі

1

зареєструватись до 01.09.2022 р.

2

пройти попередній відбір, оскільки кількість учасниць обмежена

3

про результати відбору вас повідомлять електронною поштою до 05.09.2022 р.

4

участь в Академії безплатна* (навчання, проживання та харчування покриваються організаторками);

*Організаторками не покриваються транспортні витрати.

5

обовʼязкова участь у всіх 7-ми модулях.

Як взяти участь?

І МОДУЛЬ

«Емоційний ресурс правозахисниць»

Наталка Шпот – організаційна консультантка, сертифікована коуч та гештальт-консультантка, бізнес-тренерка, викладачка управлінських та магістерських програм LvBS, академічна лідерка «HRM у бізнесі».  Розробляє та проводить авторські тренінгові програми для менеджерів/ок, здійснює консультаційні проекти.

ІІ МОДУЛЬ

«Гендерна дискримінація: поняття, протидія, прояви в умовах війни»

Оксана Гузь – правозахисниця, старша партнерка АО “Прове”, адвокатка  «ЮрФем: підтримки»

Ірина Федорович – директорка ГО Центр «Соціальна дія», співголова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україні

ІІІ МОДУЛЬ

«Гендерно зумовлене насильство, як найганебніше порушення прав людини і воєнний злочин»

Артерм Крикун-Труш – адвокат “ЮрФем: підтримки”,експерт у сфері воєнних злочинів та міжнародного гуманітарного права, зокрема закінчив курс міжнародного кримінального права у Нюрнберзі. Менеджер у практиці White-Collar Crime АО «PwC Legal» в Україні. Має понад 11 років досвіду у розслідуваннях, кримінальному праві та захисті бізнесу.

Галина Федькович – адвокатка, головна юристка Центру “Жіночі Перспективи” та співзасновниця Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”.

ІV МОДУЛЬ

«Гендерно чутлива комунікація юристки із клієнт(к)ами»

Ірина Глущенкова – експертка JustGroup, керівниця напрямку по роботі з спільнотою та розвитку людського капіталу, сертифікована бізнес-тренерка та фасилітаторка, тренерка ToT програм. Має 18-річний досвід роботи в сфері бізнес-освіти та 10-річний досвід управлінської діяльності

V МОДУЛЬ

«Право на приватність як гарантія захисту прав жінок»

Анна Лиско – керуюча партнерка АО “ЛІ Партнерс”, адвокатка, медіаторка, почесна членкиня Національної асоціації медіаторів України, заступниця голови ради комітету медіації Асоціації правників України, випускниця програми “Адвокат майбутнього”

Світлана Ільницька – партнерка АО “ЛІ партнерс”, медіаторка, членкиня правління Львівського центру медіації, членкиня Асоціації правників України, випускниця програми “Адвокат майбутнього”

Галина Федькович – адвокатка, головна юристка Центру “Жіночі Перспективи” та співзасновниця Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”

Марта Чумало – співзасновниця Центру “Жіночі Перспективи”, правозахисниця, феміністка та психологиня, яка має досвід надання допомоги потерпілим від ГЗН, понад 25 років працює над гендерною рівністю та правами жінок

Наталія Радіонова – адвокатка, членкиня “ЮрФем”, медіаторка, тренерка з впровадження міжнародних стандартів захисту та представництва прав дітей, які перебувають у конфлікті та у контакті з законом, юрисконсультка КП «Криворізький центр профілактики та боротьби зі СНІДом» ДОР»

VІ МОДУЛЬ

«Звернення до міжнародних інститутів захисту прав людини»

Женовева Тішева – Запрошена болгарська експертка, одна із ініціаторок та авторок болгарського закону про захист від домашнього насильства, а також членкиня Комітету CEDAW.

Єва Сушко – Юристка у Регламентному комітеті Парламентської Асамблеї Ради Європи, юристка в Європейському суді з прав людини (2012-2017); юристка у Департаменті виконання рішень Європейського суду з прав людини (2011-2012); залучається до експертної роботи в проектах Ради Європи та співпрацює як лекторка з різними національними та міжнародними правозахисними організаціями; викладає курс «Практичні аспекти застосування Європейської конвенції з прав людини» для слухачів Українського Вільного Університету; отримала ступінь магістра права у Львівському національному університеті імені Івана Франка та Університеті Страсбурга.

Наталія Сорока – адвокатка, директорка Західноукраїнського бюро Укрінюрколегії, кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри європейського права ЛНУ імені Івана Франка. Асоційована членкиня Українсько-американської асоціації юристів (Ukrainian American Bar Association UABA), Палати спадкових генеалогістів Франції (Chambre des Généalogistes Successoraux de France).

VІI МОДУЛЬ

«Комунікація юристок з медіа»

Лариса Денисенко – правозахисниця, адвокатка, письменниця, медійниця, співзасновниця та членкиня правління ЮрФем. Випускниця юридичного факультету Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка (1995). Членкиня Правління Громадського радіо. Феміністка. Посланниця толерантності ПРООН в Україні з 2017 року.

Тетяна Трощинська – головна редакторка та заступниця голови Правління “Громадського радіо”, ведуча. Докторка наук з державного управління, запрошена лекторка Києво-Могилянської Школи врядування імені А. Мелешевича. Тренерка з медіаграмотності, гендерно-чутливої журналістики та кризової комунікації.

Нашим партнером є Болгарський фонд гендерних досліджень (Bulgarian Gender Research Foundation), який з 2004 року успішно реалізовує «The Women`s Human Rights Training Institute». Інститут є унікальною навчально програмою з підвищення кваліфікації юристів/ок із Центральної та Східної Європи та нових незалежних держав щодо захисту прав жінок. 

*Проєкт реалізується ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» в партнерстві з Болгарським фондом гендерних досліджень (BGRF) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Академія покликана обʼєднати юристок та адвокаток зі всієї України, які опісля зможуть надавати якісну гендерно чутливу правову допомогу потерпілим від гендерно зумовленого насильства (ГЗН), зокрема від сексуального насильства, у тому числі повʼязаного з конфліктом (СНПК), а що основне – формувати позитивну судову та правоохоронну практику в цих справах.

 

Війна росії проти України лише зумовила необхідність підтримки правозахисниць та посилення їхніх компетенцій, отримання нових навичок і знань, зокрема пов’язаних із вчиненням окупантами воєнних злочинів, в тому числі пов’язаних із сексуальним насильством. Академія – це майданчик, що обʼєднає гендерно чутливих юристок, правозахисниць, що вміють і готові захищати вразливі категорії населення, що транслюють у професійному житті рівність й взаємоповагу, правова практика яких стане фундаментом для побудови довірчих стосунків із суспільством. Потерпілим необхідна якісна гендерно чутлива правова допомога від насильства й дискримінації. Академія є тим простором, де юристки зможуть набути навички таку допомогу надавати.

 

7-модульне навчання не лише дозволить вміло використовувати національні й міжнародні механізми захисту від дискримінації та ГЗН, але й обʼєднає вас з іншими правозахисницями в одному ціннісному орієнтирі. Вас чекатимуть інтерактиви, кейс-стаді, симуляції, адже ми ставимо за ціль зробити набуті знання якнайдієвішими на практиці! 

Ярина Бущак

юристка-аналітикиня Аналітичного центру ЮрФем

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Не можна говорити про права людини, уникаючи прав жінок. Так само як не можна ставити знак “=“ між жінками та чоловіками. Так ми зберігаємо шкідливі упередження, які передаються з покоління в покоління (і нарощуємо нові). Світ постійно змінюється, тому нам слід зважати на потреби і запити усіх. А щоб робити це ефективно, потрібно постійно вчитися.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так! Це була Академія Правозахисниць, лекція про ЄСПЛ від пані Єви Сушко. Лекторка дуже чітко і доступно розповіла про те, як проходить процес проходження справи за правилами ЄСПЛ: від заповнення формуляру до винесення рішення.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Скільки годин людина не присвячувала б дослідженню і вивченню, наприклад, нормативно-правових актів, це знання не дасть успішного результату без вміння пояснити отриману інформацію простою мовою, без обізнаності в адвокації тих чи інших ідей та без людиноорієнтованого підходу у всьому. Щиро вірю, що ефективне поєднання софт і гард скілів є суперсилою:)

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Це можливість вчитися будь-де: в Україні, за кордоном, в потягу і на прогулянці. А також це значно економить час, бо не потрібно скасовувати всі плани на день, щоб відвідати подію.

В чому суперсила «ЮрФем»?

Експериза і доступність. ЮрФем — це спільнота ерудованих жінок-експерток, кожне слово яких підкріплюється десятком аргументів. А ще це можливість послухати із перших вуст видатних експерток із міжнародного права, фахівчинь із МКС, ООН та інших структур. 

Кожен продукт ЮрФем продуманий до найменших деталей, тож у якості можна бути впевненими.

Твоя формула успішного навчання?

Концентрація уваги, планування і нотатник. Мені важливо у календарі виділяти час на самоосвіту — тоді я можу присвятити свою увагу лише одному продукту навчання і взяти з нього максимум. Також (що я підгледіла в Катерини Шуневич😂) корисно письмово нотувати почуту інформацію у блокнот, який завжди буде з вами, щоб мати змогу пригадати основні моменти навчання.

Марта Марцінко

координаторка програм комунікаційного відділу ЮрФем

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Робота з людьми, які постраждали від будь-якого виду насильства, має свої особливості, тому важливо аби юристи ставились з розумінням та повагою до потерпілих та використовували саме ті підходи, які будуть гендерно-чутливі.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так, я дуже хвилювалась, що мала недостатню експертизу у цій сфері і всі інші учасники все знають. Але з часом я зрозуміла, що всі тренінги спрямовані на те, щоб покращити ваші знання і не потрібно соромитись, якщо не знаєш якихось речей.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Багато тренінгів/навчальних програм спрямовані на “хардову” частину, а софт скіли часто сприймаються як те, що уже людина має від народження або набула внаслідок свого специфічного життєвого досвіду, але насправді це можливо й потрібно тренувати, адже інколи вони можуть зіграти вирішальну роль у роботі.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Це перш за все зручно та доступно, що дає змогу охопити більшу кількість людей.

В чому суперсила «ЮрФем»?

Я вважаю, що ЮрФем несе в суспільство правильні меседжі, які допомагають не лише стати йому (суспільству) більш інформованим щодо теми дискримінації/захисту прав жінок, а й робить його більш здоровим, усвідомленим та безпечним для всіх.

Твоя формула успішного навчання?

Щира цікавість та бажання покращувати свою експертизу.

Юлія Нікітіна

Консультантка лінії правової допомоги «Юрфем: підтримка», юристка, магістриня юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка. Здійснює громадську діяльність у сфері захисту прав жінок. Авторка низки публікацій, які стосуються проблематики гендерно зумовленого насильства. Випускниця Літньої школи ЮрФем. Учасниця програми стажування від ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

На мою думку, гендерно-чутлива освіта є дуже важливою, адже завдяки їй ми можемо подолати усталені стереотипи в суспільстві. Нашим навчальним закладам варто будувати гендерно-чутливий освітній процес, щоб майбутні юристи та юристки розуміли, що дискримінація та стереотипи щодо ролі жінки та чоловіка неприпустимі у сучасному суспільстві. Лише так ми зможемо досягти гендерно-чутливої правничої спільноти.  

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так, звичайно. Свій перший тренінг, який я відвідала з теми захисту прав жінок, проводила Христина Кіт. Стосувався він питань дискримінації жінок та чоловіків у трудовому законодавстві. На той час я лише почала цікавитись гендерною тематикою. Памʼятаю ту запеклу дискусію, коли Христина з таким вогнем в очах намагалась донести до студентів та студенток про стереотипи щодо ролі жінок та чоловіків, які ще досі існують. Після цього тренінгу я зрозуміла, що хочу пов’язати своє життя із захистом прав жінок. 

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Теоретичні знання необхідні для юристки чи юриста, але однією із запорук успішності є вміння працювати із людьми. Soft skills – це необхідна складова росту професійності та розвитку карʼєри юриста(ки). Адже, їх робота повʼязана з безпосередньою комунікацією. Щоб надати кваліфіковану допомогу, потрібно налагодити контакт з особою. 

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Неформальна освіта дає можливість розвиватись у різних сферах та покращувати навички. Завдяки дистанційній формі можна здобувати знання незалежно від місця, часу та інших умов. Все це зумовлює зручність та доступність для всіх охочих отримати нові знання. 

В чому суперсила «ЮрФем»?

«ЮрФем» будує гендерно-чутливе суспільство, об’єднує юристок всієї країни задля спільної мети. Це суперсила «ЮрФем». 

Твоя формула успішного навчання?

Завжди прагнути до самовдосконалення – це те, що я роблю кожного дня. Тільки наполеглива праця, толерантність, чіткість та пунктуальність допоможуть самореалізуватись.  Тому, закликаю усіх ставити перед собою цілі та впевнено їх досягати. 

Анастасія Слободяник

Вивчала міжнародне право у Хмельницькому університеті управління та права ім. Леоніда Юзькова (бакалаврат). Брала участь у міжнародних судових змаганнях The Central and Eastern Europe Moot Competition (2023). Експертка в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Випускниця IV Літньої школи ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Гендерна чутливість повинна супроводжувати кожен рівень освіти. Однак, звісно, важливо не применшувати значення гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, адже ані дискримінаційні положення законів, ані рішення суддів всупереч інтересам потерпілої від сексуального насильства, не з’являються безпричинно.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Це був курс на Coursera, присвячений усім проявам дискримінації та насильства, з якими жінки з різних країн світу зіштовхуються протягом життя. Вбивства честі, сексуальне рабство, відсутність доступу до контрацепції, гендерний розрив в оплаті праці, насильство, зокрема, вчинене під час збройних конфліктів та ще багато інших речей, про які до опанування курсу я або зовсім не мала уявлення, або мала погане уявлення. Я вирішила зареєструватись на цей курс з цікавості, не очікуючи, що це дасть мені поштовх до подальшого вивчення теми захисту прав жінок.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Якими б довершеними не були професійні навички (hard skills), шлях до їх вдалого застосування часто залежить від навичок взаємодії з іншими людьми. Зрештою, ефективна робота в команді безпосередньо залежить від “м’яких навичок”.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Як на мене, дистанційна неформальна освіта дарує можливість, по-перше, обирати конкретно те, що хочеться вивчати, а, по-друге, навчанням можна займатись тоді, коли мені це зручно. Тобто немає обмежень в межах того, що та коли саме вивчати.

В чому суперсила «ЮрФем»?

В професійності. Про яку би активність чи діяльність не йшла мова, це все обов’язково буде супроводжуватись фаховістю та якістю.

Твоя формула успішного навчання?

Основне – це мій інтерес до теми, а найбільше натхнення та мотивації до навчання я маю вранці, до того як почнеться щоденна рутина:)