JurFem Osvita

*Захід проводиться за підтримки проєкту ООН Жінки “Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні”, що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики. Генеральний радіопартнер – Радіо Культура.

Відтворити відео

Безкоштовно

Тамара Бугаєць - адвокатка «ЮрФем: підтримки», працює зі справами щодо гендерно зумовленого насильства, тренерка та експертка проєктів по захисту прав та інтересів дітей і жінок, постраждалих від домашнього насильства, викладачка Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ.

Допит є важливим етапом розслідування злочинів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, а також ризиком ретравматизації потерпілих. Під час допиту, уповноважені особи та органи повинні керуватись принципом “не нашкодь”. Як ми вже зазначали в межах попереднього вебінару, робота з неповнолітніми потерпілими потребує особливих навичок та попередньої підготовки. У вебінарі з Тамарою Бугаєць про особливості допиту неповнолітньої потерпілої від СНПК та як врахувати якнайкращі інтереси потерпілих під час нього.

Розібрали:

 

  • Допит дитини: міжнародні стандарти та норми Кримінального процесуального кодексу України;

 

  • Методика «Зелена кімната» та модель «Барнахус»;

 

  • Спеціально-облаштовані приміщення для проведення допиту/опитування дитини;

 

  • Реєстр психологів/инь, які залучаються до кримінальних проваджень за участі дитини;

 

  • Фіксація допиту неповнолітньої особи, постраждалої від СНПК.