JurFem Osvita

"Права жінок в моїй громаді"

24 березня, 2021 - Призупинено

6

годин

3

експертні модулі

Безкоштовно

Доступ з особистого кабінету

Електронний сертифікат

Курс розроблений за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.


21 грудня 2021 року завершив своє навчання перший набір курсу “Права жінок в моїй громаді”.

У курсі взяло участь близько 80 учасниць зі всіх регіонів України. Всього для курсу було сформовано 4 групи, які по черзі проходили 3 модулі.

 

Наступний набір на курс вже відбувся на початку 2022 року, проте навчання тимчасово відкладене через повномасштабне вторгнення росії на територію України.

Набір призупинено

Навчання тимчасово відкладене через повномасштабне вторгнення росії на територію України.
Безкоштовно
Вільний доступ до курсу

Цей курс ми створили для депутаток, голів місцевих рад, юристок, лідерок громад та всіх зацікавлених у тематиці.

  • дослідити теоретичні питання гендерних квот, дискримінації, участі жінок у політиці;

  • дізнатись про свої права, як громадянки, у громаді: межі та способи впливу;

  • розвиток компетенцій щодо домашнього та гендерно-зумовленого насильства, що сприятимуть захисту прав жінок у громадах та покращенні їх доступу до правосуддя;

  • обмін досвідом з колежанками місцевих рад щодо напрацювання ідей для спільного підсилення та просування ініціатив в місцевих громадах;

  • практичні поради комунікації для введення повістки гендерної рівності у широку політичну повістку.

Кому може бути цікаво

Цей курс ми створили для депутаток, голів місцевих рад, юристок, лідерок громад та всіх зацікавлених у тематиці.

Чого можете навчитись

дослідити теоретичні питання гендерних квот, дискримінації, участі жінок у політиці;

дізнатись про свої права, як громадянки, у громаді: межі та способи впливу;

розвиток компетенцій щодо домашнього та гендерно-зумовленого насильства, що сприятимуть захисту прав жінок у громадах та покращенні їх доступу до правосуддя;

обмін досвідом з колежанками місцевих рад щодо напрацювання ідей для спільного підсилення та просування ініціатив в місцевих громадах;

практичні поради комунікації для введення повістки гендерної рівності у широку політичну повістку.

Програма

Модуль 1. "Гендерно-правові аспекти здійснення депутатської діяльності"

Ярина Волошин

“Права жінок в моїй громаді” окрім навчальної складової об’єднує дуже цікаві групи і навчання тоді має шанс відбуватись не лише у форматі лекцій чи монологів від тренерок, але і у взаємодії групи, що зібралась. Таким чином, у регіонах можуть створитись нові коаліції чи мережі, адже якщо ти знаєш, що у сусідній громаді є однодумиця, яка може підказати, поділитись досвідом чи просто підтримати, то зважитись на ініціативи з впровадження гендерної рівності стає простіше”.

Модуль 2. "Становище жінок в місцевих громадах та роль місцевої ради у захисті їхніх прав"

Тамара Бугаєць

“Я була рада стати частиною команди, яка викладає онлайн курс. В рамках цілого курсу я викладала 4-годинний онлайн-модуль “Становище жінок в місцевих громадах та роль місцевої ради у захисті їхніх прав”, який має на меті підвищення та розвиток компетенцій учасниць щодо запобігання та протидії домашнього та гендерно-обумовленого насильства у своїх громадах. На модулі ми говоримо про ідентифікацію та законодавчі особливості насильства, Стамбульську конвенцію та її можливості і роль місцевих громад у доступі постраждалих до правосуддя.⠀


Під час роботи з першою групою для мене стало цінним бажання учасниць розібратись у тому як допомогти жінкам, які страждають від домашнього та гендерно-обумовленого насильства у своїх громадах, які конкретні кроки можна зробити вже сьогодні. Кожна група мене надихала та я відчувала наскільки важлива жіноча спільнота та якою вона може бути сильною. І я рада, що я так само дотична до цієї спільноти!


Тема є емоційно непростою, потребує розуміння, ресурсів, часу та об’єднання зусиль. Однак, ми маємо про неї говорити, оскільки допомога навіть одній постраждалій жінці змінить життя цілої громади. Я в це щиро вірю.
Я з нетерпінням чекаю на початок роботи з новими учасницями та радо запрошую Вас реєструватись на онлайн курс “Права жінок у моїй громаді”!

 

«Навіть змінюючи життя однією людини, ми змінюємо життя цілої країни» ©

Модуль 3. «Взаємодія лідерок громад та медіа на гендерночутливі теми"

Лариса Денисенко
“Тема комунікації жінок, які відчувають потребу і відповідальність бути лідерками громади, дуже широка! Ми починали з класичної літератури, де переосмислювали героїнь, через чинники несприйняття, ризиків або ж меншої цитованості жінок в публічному мовленні, про те як і що говорити, до чого готуватися, як виглядати, коли даєш інтервю. Я дуже втішена тим, що сильні вмотивовані жінки трохи підкачали мовну впевененість і підсилили свій голос”.

Тренерки

Ярина Волошин

керівниця відділу комунікацій “ЮрФем”. Закінчила Український Католицький Університет (м.Львів), спеціальність “Історія”. Досліджувала історію жіночих та феміністичних рухів. Тренерка та співрозробниця навчальних курсів і програм з громадянської освіти, гендерної рівності, прав людини.

Тамара Бугаєць

адвокатка, що спеціалізується у справах домашнього та гендерно-обумовленого насильства, захисту прав та інтересів дітей

Лариса Денисенко

правозахисниця, адвокатка, письменниця, медійниця, співзасновниця та членкиня ЮрФем. Випускниця юридичного факультету Національного Університету імені Тараса Шевченка (1995). Членкиня Правління Громадського радіо. Феміністка, підтримує та є публічним лицем компаній проти дискримінації, проти цензури. Посланниця толерантності ПРООН в Україні з 2017 року. Засновниця всеукраїнської асоціації жінок-юристок “ЮрФем”. Медіатренерка. Має відзнаку Верховного Суду України “За вірність закону”. Письменниця. Авторка прози для дорослих та дітей.

Відгуки про курс

Шукайте схожі курси за тегами!