Пошук
Close this search box.

"Права жінок в моїй громаді"

24 березня, 2021 - Призупинено

Натомість Ви можете переглянути відеокурс “Права жінок в моїй громаді: виклики війни”.

6

годин

3

експертні модулі

Безкоштовно

Доступ з особистого кабінету

Електронний сертифікат

Курс розроблений за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.


21 грудня 2021 року завершив своє навчання перший набір курсу “Права жінок в моїй громаді”.

У курсі взяло участь близько 80 учасниць зі всіх регіонів України. Всього для курсу було сформовано 4 групи, які по черзі проходили 3 модулі.

 

Наступний набір на курс вже відбувся на початку 2022 року, проте навчання тимчасово відкладене через повномасштабне вторгнення росії на територію України.

Набір призупинено

Навчання тимчасово відкладене через повномасштабне вторгнення росії на територію України.
Free
Free access this course

Цей курс ми створили для депутаток, голів місцевих рад, юристок, лідерок громад та всіх зацікавлених у тематиці.

  • дослідити теоретичні питання гендерних квот, дискримінації, участі жінок у політиці;

  • дізнатись про свої права, як громадянки, у громаді: межі та способи впливу;

  • розвиток компетенцій щодо домашнього та гендерно-зумовленого насильства, що сприятимуть захисту прав жінок у громадах та покращенні їх доступу до правосуддя;

  • обмін досвідом з колежанками місцевих рад щодо напрацювання ідей для спільного підсилення та просування ініціатив в місцевих громадах;

  • практичні поради комунікації для введення повістки гендерної рівності у широку політичну повістку.

Кому може бути цікаво

Цей курс ми створили для депутаток, голів місцевих рад, юристок, лідерок громад та всіх зацікавлених у тематиці.

Чого можете навчитись

дослідити теоретичні питання гендерних квот, дискримінації, участі жінок у політиці;

дізнатись про свої права, як громадянки, у громаді: межі та способи впливу;

розвиток компетенцій щодо домашнього та гендерно-зумовленого насильства, що сприятимуть захисту прав жінок у громадах та покращенні їх доступу до правосуддя;

обмін досвідом з колежанками місцевих рад щодо напрацювання ідей для спільного підсилення та просування ініціатив в місцевих громадах;

практичні поради комунікації для введення повістки гендерної рівності у широку політичну повістку.

Програма

Модуль 1. "Гендерно-правові аспекти здійснення депутатської діяльності"

Ярина Волошин

“Права жінок в моїй громаді” окрім навчальної складової об’єднує дуже цікаві групи і навчання тоді має шанс відбуватись не лише у форматі лекцій чи монологів від тренерок, але і у взаємодії групи, що зібралась. Таким чином, у регіонах можуть створитись нові коаліції чи мережі, адже якщо ти знаєш, що у сусідній громаді є однодумиця, яка може підказати, поділитись досвідом чи просто підтримати, то зважитись на ініціативи з впровадження гендерної рівності стає простіше”.

Модуль 2. "Становище жінок в місцевих громадах та роль місцевої ради у захисті їхніх прав"

Тамара Бугаєць

“Я була рада стати частиною команди, яка викладає онлайн курс. В рамках цілого курсу я викладала 4-годинний онлайн-модуль “Становище жінок в місцевих громадах та роль місцевої ради у захисті їхніх прав”, який має на меті підвищення та розвиток компетенцій учасниць щодо запобігання та протидії домашнього та гендерно-обумовленого насильства у своїх громадах. На модулі ми говоримо про ідентифікацію та законодавчі особливості насильства, Стамбульську конвенцію та її можливості і роль місцевих громад у доступі постраждалих до правосуддя.⠀


Під час роботи з першою групою для мене стало цінним бажання учасниць розібратись у тому як допомогти жінкам, які страждають від домашнього та гендерно-обумовленого насильства у своїх громадах, які конкретні кроки можна зробити вже сьогодні. Кожна група мене надихала та я відчувала наскільки важлива жіноча спільнота та якою вона може бути сильною. І я рада, що я так само дотична до цієї спільноти!


Тема є емоційно непростою, потребує розуміння, ресурсів, часу та об’єднання зусиль. Однак, ми маємо про неї говорити, оскільки допомога навіть одній постраждалій жінці змінить життя цілої громади. Я в це щиро вірю.
Я з нетерпінням чекаю на початок роботи з новими учасницями та радо запрошую Вас реєструватись на онлайн курс “Права жінок у моїй громаді”!

 

«Навіть змінюючи життя однією людини, ми змінюємо життя цілої країни» ©

Модуль 3. «Взаємодія лідерок громад та медіа на гендерночутливі теми"

Лариса Денисенко
“Тема комунікації жінок, які відчувають потребу і відповідальність бути лідерками громади, дуже широка! Ми починали з класичної літератури, де переосмислювали героїнь, через чинники несприйняття, ризиків або ж меншої цитованості жінок в публічному мовленні, про те як і що говорити, до чого готуватися, як виглядати, коли даєш інтервю. Я дуже втішена тим, що сильні вмотивовані жінки трохи підкачали мовну впевененість і підсилили свій голос”.

Тренерки

Ярина Волошин

керівниця відділу комунікацій “ЮрФем”. Закінчила Український Католицький Університет (м.Львів), спеціальність “Історія”. Досліджувала історію жіночих та феміністичних рухів. Тренерка та співрозробниця навчальних курсів і програм з громадянської освіти, гендерної рівності, прав людини.

Тамара Бугаєць

адвокатка, що спеціалізується у справах домашнього та гендерно-обумовленого насильства, захисту прав та інтересів дітей

Лариса Денисенко

правозахисниця, адвокатка, письменниця, медійниця, співзасновниця та членкиня ЮрФем. Випускниця юридичного факультету Національного Університету імені Тараса Шевченка (1995). Членкиня Правління Громадського радіо. Феміністка, підтримує та є публічним лицем компаній проти дискримінації, проти цензури. Посланниця толерантності ПРООН в Україні з 2017 року. Засновниця всеукраїнської асоціації жінок-юристок “ЮрФем”. Медіатренерка. Має відзнаку Верховного Суду України “За вірність закону”. Письменниця. Авторка прози для дорослих та дітей.

Відгуки про курс

Шукайте схожі курси за тегами!

Юлія Нікітіна

Консультантка лінії правової допомоги «Юрфем: підтримка», юристка, магістриня юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка. Здійснює громадську діяльність у сфері захисту прав жінок. Авторка низки публікацій, які стосуються проблематики гендерно зумовленого насильства. Випускниця Літньої школи ЮрФем. Учасниця програми стажування від ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

На мою думку, гендерно-чутлива освіта є дуже важливою, адже завдяки їй ми можемо подолати усталені стереотипи в суспільстві. Нашим навчальним закладам варто будувати гендерно-чутливий освітній процес, щоб майбутні юристи та юристки розуміли, що дискримінація та стереотипи щодо ролі жінки та чоловіка неприпустимі у сучасному суспільстві. Лише так ми зможемо досягти гендерно-чутливої правничої спільноти.  

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так, звичайно. Свій перший тренінг, який я відвідала з теми захисту прав жінок, проводила Христина Кіт. Стосувався він питань дискримінації жінок та чоловіків у трудовому законодавстві. На той час я лише почала цікавитись гендерною тематикою. Памʼятаю ту запеклу дискусію, коли Христина з таким вогнем в очах намагалась донести до студентів та студенток про стереотипи щодо ролі жінок та чоловіків, які ще досі існують. Після цього тренінгу я зрозуміла, що хочу пов’язати своє життя із захистом прав жінок. 

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Теоретичні знання необхідні для юристки чи юриста, але однією із запорук успішності є вміння працювати із людьми. Soft skills – це необхідна складова росту професійності та розвитку карʼєри юриста(ки). Адже, їх робота повʼязана з безпосередньою комунікацією. Щоб надати кваліфіковану допомогу, потрібно налагодити контакт з особою. 

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Неформальна освіта дає можливість розвиватись у різних сферах та покращувати навички. Завдяки дистанційній формі можна здобувати знання незалежно від місця, часу та інших умов. Все це зумовлює зручність та доступність для всіх охочих отримати нові знання. 

В чому суперсила «ЮрФем»?

«ЮрФем» будує гендерно-чутливе суспільство, об’єднує юристок всієї країни задля спільної мети. Це суперсила «ЮрФем». 

Твоя формула успішного навчання?

Завжди прагнути до самовдосконалення – це те, що я роблю кожного дня. Тільки наполеглива праця, толерантність, чіткість та пунктуальність допоможуть самореалізуватись.  Тому, закликаю усіх ставити перед собою цілі та впевнено їх досягати. 

Анастасія Слободяник

Вивчала міжнародне право у Хмельницькому університеті управління та права ім. Леоніда Юзькова (бакалаврат). Брала участь у міжнародних судових змаганнях The Central and Eastern Europe Moot Competition (2023). Експертка в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Випускниця IV Літньої школи ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Гендерна чутливість повинна супроводжувати кожен рівень освіти. Однак, звісно, важливо не применшувати значення гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, адже ані дискримінаційні положення законів, ані рішення суддів всупереч інтересам потерпілої від сексуального насильства, не з’являються безпричинно.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Це був курс на Coursera, присвячений усім проявам дискримінації та насильства, з якими жінки з різних країн світу зіштовхуються протягом життя. Вбивства честі, сексуальне рабство, відсутність доступу до контрацепції, гендерний розрив в оплаті праці, насильство, зокрема, вчинене під час збройних конфліктів та ще багато інших речей, про які до опанування курсу я або зовсім не мала уявлення, або мала погане уявлення. Я вирішила зареєструватись на цей курс з цікавості, не очікуючи, що це дасть мені поштовх до подальшого вивчення теми захисту прав жінок.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Якими б довершеними не були професійні навички (hard skills), шлях до їх вдалого застосування часто залежить від навичок взаємодії з іншими людьми. Зрештою, ефективна робота в команді безпосередньо залежить від “м’яких навичок”.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Як на мене, дистанційна неформальна освіта дарує можливість, по-перше, обирати конкретно те, що хочеться вивчати, а, по-друге, навчанням можна займатись тоді, коли мені це зручно. Тобто немає обмежень в межах того, що та коли саме вивчати.

В чому суперсила «ЮрФем»?

В професійності. Про яку би активність чи діяльність не йшла мова, це все обов’язково буде супроводжуватись фаховістю та якістю.

Твоя формула успішного навчання?

Основне – це мій інтерес до теми, а найбільше натхнення та мотивації до навчання я маю вранці, до того як почнеться щоденна рутина:)