JurFem Osvita

*Захід проводиться за підтримки проєкту ООН Жінки “Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні”, що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики. Генеральний радіопартнер – Радіо Культура.

Відтворити відео

Безкоштовно

Тамара Бугаєць - адвокатка «ЮрФем: підтримки», працює зі справами щодо гендерно зумовленого насильства, тренерка та експертка проєктів по захисту прав та інтересів дітей і жінок, постраждалих від домашнього насильства, викладачка Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ.

Від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, страждають не лише дорослі, але й діти. Дівчата та хлопчики вразливі до всіх форм насильства й за мирних обставин, проте під час повномасштабної війни діти перебувають в зоні підвищеного ризику. Воєнні злочини щодо дітей потребують особливого реагування, зважаючи на особливі потреби постраждалих. Конвенція ООН про права дитини накладає на держави обов’язок вживати усіх необхідних заходів для захисту дітей від усіх форм насильства, включно з сексуальним, пов’язаного з конфліктом (СНПК). Якою повинна бути допомога потерпілим, як ідентифікувати СНПК щодо неповнолітніх та куди звертатися – ці та інші питання розглянемо на вебінарі Тамари Бугаєць.

Розібрали:

 

  • СНПК щодо неповнолітніх: національний контекст.

 

  • Відмінності зґвалтування в мирний час та зґвалтування як форма СНПК: особливості кваліфікації, докази, куди звертатися потерпілий;

 

  • Діти, постраждалі внаслідок воєнних дій або збройного конфлікту.Особливості реагування держави в роботі з такими дітьми.