JurFem Osvita

"Як навчати "гендеру" в alma mater?"

23 липня - 7 серпня

2021

10

годин

4

експертні модулі

6

лекцій

750 грн

Доступ з особистого кабінету

Електронний сертифікат

Курс тривав понад 3 тижні і група учасниць слухала різні модулі, пов’язані з викладанням гендерних питань в правничих школах.

 

“Як на мене, дуже символічно, що курс відбувся саме зараз, у час, коли надзвичайно гостро постала проблема харасменту, особливо сексуальних домагань у вищих навчальних закладах. Сповідувати політику “нульової толерантності” до будь-яких форм насильства, принципи гендерної рівності та поваги до різноманіття повинні, у першу чергу, ті, що навчаються і ті, що найчастіше формують світогляд студентства – викладачі і викладачки. Найчастіше обізнаність, незамовчуваність цих тем, вміння ідентифікувати виступають чи не найкращими інструментами у протидії харасменту й сексизму. Сподіваюсь, що учасниці курсу змогли реалізувати задумані курси у своїх навчальних закладах та стати амбасадорками гендерної рівності,” – керівниця Центру “ЮрФем: освіта”.

Набір завершено

Повідомте наc про своє бажання пройти цей курс. Коли назбирається достатня кількість бажаючих, ми відновимо набір та обовʼязково з вами сконтактуємо!

Безкоштовно
Вільний доступ до курсу

Ми створили цей курс для викладачок та викладачів закладів вищої освіти, аспіранток та аспірантів, тренерок й тренерів, що навчають або планують включити у свої освітні курси тему гендеру, прав жінок і недискримінації. Матеріали курсу можуть стати базою для освітнього продукту або фахово доповнити вже існуючий. Курс особливо цінний для правничих спеціальностей, політології, історії, філософії та соціології.

 • окреслити сферу впливу правової спільноти у становленні гендерної рівності;

 • протистояти харасменту та сексизму у вищих навчальних закладах;

 • комунікувати зі студентством, медіа та владою – знайти спільні точки дотику та взаємозв’язок;

 • зміцнити свою обізнаність у представництві жінок на полі бою національного права та на міжнародній арені;

Кому може бути цікаво

Ми створили цей курс для викладачок та викладачів закладів вищої освіти, аспіранток та аспірантів, тренерок й тренерів, що навчають або планують включити у свої освітні курси тему гендеру, прав жінок і недискримінації. Матеріали курсу можуть стати базою для освітнього продукту або фахово доповнити вже існуючий. Курс особливо цінний для правничих спеціальностей, політології, історії, філософії та соціології.

Чого можете навчитись

окреслити сферу впливу правової спільноти у становленні гендерної рівності;

протистояти харасменту та сексизму у вищих навчальних закладах;

комунікувати зі студентством, медіа та владою – знайти спільні точки дотику та взаємозв’язок;

зміцнити свою обізнаність у представництві жінок на полі бою національного права та на міжнародній арені;

Програма

Модуль 1. “10 кроків до гендерної рівності та право”

Ярина Волошин

Тисячі років знадобились людству, щоб відчутно наблизитись до гендерної рівності. 10 важливих кроків зробили життя більшості з нас суттєво кращим, ніж у наших предків. Більшість цих кроків зроблені протягом останніх 200 років. Десь цим кроком міг бути літературний твір, а десь – світова війна. Але:

 

 • Чи вся планета крокує разом?
 • Які кроки ми робимо зараз?
 • Яка роль у цьому процесі правників та правниць?

 

Учасниці пройшли цей маршрут ще раз!

Модуль 2. “Жінки в міжнародному праві: від об’єктів захисту до суб’єктів творення”

Ольга Поєдинок
Під час лекції подивилися на міжнародне право крізь феміністичну лінзу, щоб з’ясувати, наскільки його можна вважати орієнтиром для утвердження принципу гендерної рівності в окремих державах. Чи змогло сучасне міжнародне право повністю позбутися історично узвичаєних гендерних упереджень. Чи зараз жінки лише користуються передбаченим міжнародним правом захистом чи вже можуть брати участь у його творенні тією ж мірою, що й чоловіки? Яким прихильниці фемінізму бачать міжнародне право в майбутньому? Окрім відповідей на ці питання, обговорили й проблеми, з якими стикаються жінки, будуючи міжнародно-правову кар’єру.

Модуль 3. “Тіло, гендер, сексуальність і влада”

Олена Харитонова

 • Що таке влада і як влада робить наші тіла слухняними?
 • Чому жіночі тіла виступають аренами суспільних битв?
 • Як навіть маленьке коливання крильцями метелика може викликати торнадо на пів земної кулі, а розмова про сексуальність – виступити рушійною силою колосальних соціальних перетворень?
 • В чому відмінність епідемії коронавірусу від епідемії сексуального насильства і як у наше життя вбудовані механізми нерівності
 • Яким чином право допомагає боротися зі стереотипами та як поважати і захищати вибір кожної людини бути собою?

Модуль 4. “Жінки у праві”

Лариса Денисенко

Феміда – вагома, але не єдина фігура правосуддя. Коли ми вчимо студентство – важливо розповідати не лише про процесуальні ролі, а і говорити про різноманітність рольових моделей правосуддя. Юридичні кейси широкого медійного розголошення, де головними героїнями є жінки: аналіз, чому важливо це знати. Завдання, котрі пропонуються студентству, чи у фокусі жінки? Правниче лідерство, публічні спікерки правосуддя, правнича наука – це вона, чому ми маємо про це не забувати. Клієнтоорієнтована чутлива мова по відношенню до жінок-потерпілих від гендерно-обумовленого насильства. Чого нас мав навчити Кагарлик? Протидія сексизму: нові правничі механізми реагування.

Тренерки

Ярина Волошин

керівниця відділу комунікацій “ЮрФем”. Закінчила Український Католицький Університет (м.Львів), спеціальність “Історія”. Досліджувала історію жіночих та феміністичних рухів. Тренерка та співрозробниця навчальних курсів і програм з громадянської освіти, гендерної рівності, прав людини.

Ольга Поєдинок

кандидатка юридичних наук, адвокатка, доцентка кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Г. Шевченка. Голова правління Студії сучасного права. Членкиня правління Центру сімейно-правових досліджень. Голова Громадської ради при Державній міграційній службі України. Заступниця голів комітетів Національної асоціації адвокатів України з міжнародного права та з питань гендерної політики.

Олена Харитонова

доцентка кафедри кримінального права No 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.  Експертка ОБСЄ з правових питань. Експертка програми “Нове правосуддя” USAID. Членкиня робочої групи проекту “CRIMHUM – Модернізація магістерських програм у Білорусі та Україні – Erasmus+”. Членкиня Міжнародної асоціації кримінального права, Всеукраїнської асоціації кримінального права, Харківського юридичного товариства та Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”.

Лариса Денисенко

правозахисниця, адвокатка, письменниця, медійниця, співзасновниця та членкиня ЮрФем. Випускниця юридичного факультету Національного Університету імені Тараса Шевченка (1995). Членкиня Правління Громадського радіо. Феміністка, підтримує та є публічним лицем компаній проти дискримінації, проти цензури. Посланниця толерантності ПРООН в Україні з 2017 року. Засновниця всеукраїнської асоціації жінок-юристок “ЮрФем”. Медіатренерка. Має відзнаку Верховного Суду України “За вірність закону”. Письменниця. Авторка прози для дорослих та дітей.

Відгуки про курс

Шукайте схожі курси за тегами!

Хочете прослухати курс, але набір вже завершено?

Хочете прослухати курс,

але набір вже завершено?

Дайте нам знати!

Цей сайт захищений reCAPTCHA та Google Privacy Policy із застосуванням Terms of Service.