Курс створено Громадською організацією “Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Благодійною організацією “Позитивні жінки”.
Експертка: Ніна Мацюк.
Експертки: Ольга Півень, Анастасія Сербіна.
Експертки: Ганна Склярова, Анастасія Сербіна.
Експертки: Ганна Склярова, Анастасія Сербіна.
Експертки: Ольга Півень, Анастасія Сербіна.
Експертки: Ганна Склярова, Анастасія Сербіна.
Експертки: Ольга Півень, Анастасія Сербіна.
Експертки: Ганна Склярова, Анастасія Сербіна.
Експертка: Анастасія Сербіна.
експертка з питань інклюзивності та безбар'єрності, консультантка з впровадження практик безбар'єрності та інклюзивності. Тренерка. Засновниця просвітницьких проєктів про інклюзію. Ініціаторка з впровадження інклюзивних практик у публічних просторах. Членкиня робочої групи по роботі над Державними будівельними нормами. Кураторка навчальних програм по безбар’єрності та доступності для ВНЗ. Випускниця Школи Універсального Дизайну
адвокатка, засновниця Тренінгової групи АС. З 2021 року є експерткою Благодійної організації «100 відсотків життя» та платформи «Fight for health». У рамках цієї платформи працює над розробкою та удосконаленням законодавства України щодо захисту прав осіб, які живуть з ВІЛ, та категорій населення, які належать до ключових груп щодо інфікування ВІЛ (представники та представниці ЛГБТК+ спільноти, споживачі та споживачки ін’єкційних наркотиків, люди, які залучені у проституцію), приведенням національного законодавства до вимог міжнародних стандартів та впровадження кращих світових законодавчих ініціатив у зазначеній сфері. Також займається питаннями просвіти щодо захисту прав та свобод зазначеної категорії осіб на всіх можливих майданчиках та рівнях.
експертка, представниця Благодійної організації «Позитивні жінки». Має 11-річний досвід роботи в сфері надання послуг людям, які живуть з ВІЛ. Надає параюридичну допомогу жінкам, які живуть з ВІЛ. З січня 2023 року - регіональна представниця Благодійної організації «Позитивні жінки» в місті Дніпро та Дніпропетровській області .
регіональна координаторка в Чернівецькій області Благодійної організації «Позитивні жінки» та параюристка, яка надає допомогу жінками, що живуть з ВІЛ.
Консультантка лінії правової допомоги «Юрфем: підтримка», юристка, магістриня юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка. Здійснює громадську діяльність у сфері захисту прав жінок. Авторка низки публікацій, які стосуються проблематики гендерно зумовленого насильства. Випускниця Літньої школи ЮрФем. Учасниця програми стажування від ЮрФем.
На мою думку, гендерно-чутлива освіта є дуже важливою, адже завдяки їй ми можемо подолати усталені стереотипи в суспільстві. Нашим навчальним закладам варто будувати гендерно-чутливий освітній процес, щоб майбутні юристи та юристки розуміли, що дискримінація та стереотипи щодо ролі жінки та чоловіка неприпустимі у сучасному суспільстві. Лише так ми зможемо досягти гендерно-чутливої правничої спільноти.
Так, звичайно. Свій перший тренінг, який я відвідала з теми захисту прав жінок, проводила Христина Кіт. Стосувався він питань дискримінації жінок та чоловіків у трудовому законодавстві. На той час я лише почала цікавитись гендерною тематикою. Памʼятаю ту запеклу дискусію, коли Христина з таким вогнем в очах намагалась донести до студентів та студенток про стереотипи щодо ролі жінок та чоловіків, які ще досі існують. Після цього тренінгу я зрозуміла, що хочу пов’язати своє життя із захистом прав жінок.
Теоретичні знання необхідні для юристки чи юриста, але однією із запорук успішності є вміння працювати із людьми. Soft skills – це необхідна складова росту професійності та розвитку карʼєри юриста(ки). Адже, їх робота повʼязана з безпосередньою комунікацією. Щоб надати кваліфіковану допомогу, потрібно налагодити контакт з особою.
Неформальна освіта дає можливість розвиватись у різних сферах та покращувати навички. Завдяки дистанційній формі можна здобувати знання незалежно від місця, часу та інших умов. Все це зумовлює зручність та доступність для всіх охочих отримати нові знання.
«ЮрФем» будує гендерно-чутливе суспільство, об’єднує юристок всієї країни задля спільної мети. Це суперсила «ЮрФем».
Завжди прагнути до самовдосконалення – це те, що я роблю кожного дня. Тільки наполеглива праця, толерантність, чіткість та пунктуальність допоможуть самореалізуватись. Тому, закликаю усіх ставити перед собою цілі та впевнено їх досягати.
Вивчала міжнародне право у Хмельницькому університеті управління та права ім. Леоніда Юзькова (бакалаврат). Брала участь у міжнародних судових змаганнях The Central and Eastern Europe Moot Competition (2023). Експертка в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Випускниця IV Літньої школи ЮрФем.
Гендерна чутливість повинна супроводжувати кожен рівень освіти. Однак, звісно, важливо не применшувати значення гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, адже ані дискримінаційні положення законів, ані рішення суддів всупереч інтересам потерпілої від сексуального насильства, не з’являються безпричинно.
Це був курс на Coursera, присвячений усім проявам дискримінації та насильства, з якими жінки з різних країн світу зіштовхуються протягом життя. Вбивства честі, сексуальне рабство, відсутність доступу до контрацепції, гендерний розрив в оплаті праці, насильство, зокрема, вчинене під час збройних конфліктів та ще багато інших речей, про які до опанування курсу я або зовсім не мала уявлення, або мала погане уявлення. Я вирішила зареєструватись на цей курс з цікавості, не очікуючи, що це дасть мені поштовх до подальшого вивчення теми захисту прав жінок.
Якими б довершеними не були професійні навички (hard skills), шлях до їх вдалого застосування часто залежить від навичок взаємодії з іншими людьми. Зрештою, ефективна робота в команді безпосередньо залежить від “м’яких навичок”.
Як на мене, дистанційна неформальна освіта дарує можливість, по-перше, обирати конкретно те, що хочеться вивчати, а, по-друге, навчанням можна займатись тоді, коли мені це зручно. Тобто немає обмежень в межах того, що та коли саме вивчати.
В професійності. Про яку би активність чи діяльність не йшла мова, це все обов’язково буде супроводжуватись фаховістю та якістю.
Основне – це мій інтерес до теми, а найбільше натхнення та мотивації до навчання я маю вранці, до того як почнеться щоденна рутина:)