“Права жінок у моїй громаді: виклики війни”

3

навчальні модулі

3

експертки

Конспекти уроків

Тестування після кожного модуля

Словник термінів

Додаткові джерела та література

Електронний сертифікат

3000 грн

Доступ з особистого кабінету

Електронний сертифікат

Цей курс був підготовлений ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів: Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії. Зміст цього відео є виключною відповідальністю його авторів та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Програми «U-LEAD з Європою», уряду України, Європейського Союзу і його держав-членів: Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії.

Free
Free access this course
Відтворити відео

Кому може бути цікаво

Для юристок, лідерок громад, депутаток, голів місцевих рад, тих, хто працює в органах місцевого самоврядування та усіх, хто бажає реалізовувати можливості для жінок в громадах і, як наслідок, побудувати спільноту місцевих лідерок, які працюють над впровадженням та забезпеченням гендерної рівності на місцях;

Для тих, хто бажає дослідити питання гендерної рівності, дискримінації, участі жінок у політиці та реалізації їхніх прав, попередження та боротьби із гендерно-зумовленим, зокрема домашнім та сексуальним насильством, в тому числі повʼязаним з конфліктом, комунікації гендерної повістки в громадах та роботи із внутрішньо переміщеними особами. 

Програма

Модуль 1. «Гендерно-правові аспекти здійснення депутатської діяльності»

Ярина Волошин

  • Гендер, гендерні стереотипи, гендерні ролі
  • Права жінок – права людини
  • Еволюція суспільно-політичних ролей жінок
  •  
  • Жінки в українських військових формуваннях
  • Вплив війни та українські плани дій
  • Резолюція 1325 і сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом
  •  

Модуль 2. «Становище жінок в місцевих громадах та роль місцевої ради у захисті їхніх прав»

Тамара Бугаєць

  • Основні поняття;
  • Цикл домашнього насильства; 
  • Відповідальність. Докази. Діти-свідки;
  • Спеціальні заходи;
  • Системи запобігання та протидії ДН та НзОС на місцевому рівні.
  •  
  • СНПК: поняття та ознаки;  
  • Сексуальне насильство та норми МГП та МКП;
  • Відповідальність;
  • Допомога постраждалим особам: основні фокуси.
  •  

Модуль 3. «Внутрішньо переміщені особи – мешканці/ки твоєї громади»

Марія Красненко

  • Загальні положення щодо внутрішнього переміщення; 
  • Права, гарантії та обов’язки ВПО
  •  
  • Підтримка ВПО на державному, обласному та місцевому рівнях;
  • Інтеграція ВПО у нових громадах.
  •  

Тренерки

Ярина Волошин

історикиня, гендерна експертка, керівниця відділу комунікацій Асоціацій жінок-юристок України “ЮрФем”, депутатка Мурованської територіальної громади у Львівській області.

Тамара Бугаєць

адвокатка  «ЮрФем: підтримки», працює зі справами щодо гендерно зумовленого насильства, тренерка та експертка проєктів по захисту прав та інтересів дітей і жінок, постраждалих від домашнього насильства, викладачка Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ.

Марія Красненко

експертка  з питань внутрішнього переміщення, юристка Громадської Організації «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»

Чи сподобався вам курс?

Відгуки

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Amanda Lee
Ceo & Founder Crix
Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Adam Cheise
Head Of Sales , Intel

Залишіть свій відгук!

Цей сайт захищений reCAPTCHA та Google Privacy Policy із застосуванням Terms of Service.

Юлія Нікітіна

Консультантка лінії правової допомоги «Юрфем: підтримка», юристка, магістриня юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка. Здійснює громадську діяльність у сфері захисту прав жінок. Авторка низки публікацій, які стосуються проблематики гендерно зумовленого насильства. Випускниця Літньої школи ЮрФем. Учасниця програми стажування від ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

На мою думку, гендерно-чутлива освіта є дуже важливою, адже завдяки їй ми можемо подолати усталені стереотипи в суспільстві. Нашим навчальним закладам варто будувати гендерно-чутливий освітній процес, щоб майбутні юристи та юристки розуміли, що дискримінація та стереотипи щодо ролі жінки та чоловіка неприпустимі у сучасному суспільстві. Лише так ми зможемо досягти гендерно-чутливої правничої спільноти.  

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так, звичайно. Свій перший тренінг, який я відвідала з теми захисту прав жінок, проводила Христина Кіт. Стосувався він питань дискримінації жінок та чоловіків у трудовому законодавстві. На той час я лише почала цікавитись гендерною тематикою. Памʼятаю ту запеклу дискусію, коли Христина з таким вогнем в очах намагалась донести до студентів та студенток про стереотипи щодо ролі жінок та чоловіків, які ще досі існують. Після цього тренінгу я зрозуміла, що хочу пов’язати своє життя із захистом прав жінок. 

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Теоретичні знання необхідні для юристки чи юриста, але однією із запорук успішності є вміння працювати із людьми. Soft skills – це необхідна складова росту професійності та розвитку карʼєри юриста(ки). Адже, їх робота повʼязана з безпосередньою комунікацією. Щоб надати кваліфіковану допомогу, потрібно налагодити контакт з особою. 

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Неформальна освіта дає можливість розвиватись у різних сферах та покращувати навички. Завдяки дистанційній формі можна здобувати знання незалежно від місця, часу та інших умов. Все це зумовлює зручність та доступність для всіх охочих отримати нові знання. 

В чому суперсила «ЮрФем»?

«ЮрФем» будує гендерно-чутливе суспільство, об’єднує юристок всієї країни задля спільної мети. Це суперсила «ЮрФем». 

Твоя формула успішного навчання?

Завжди прагнути до самовдосконалення – це те, що я роблю кожного дня. Тільки наполеглива праця, толерантність, чіткість та пунктуальність допоможуть самореалізуватись.  Тому, закликаю усіх ставити перед собою цілі та впевнено їх досягати. 

Анастасія Слободяник

Вивчала міжнародне право у Хмельницькому університеті управління та права ім. Леоніда Юзькова (бакалаврат). Брала участь у міжнародних судових змаганнях The Central and Eastern Europe Moot Competition (2023). Експертка в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Випускниця IV Літньої школи ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Гендерна чутливість повинна супроводжувати кожен рівень освіти. Однак, звісно, важливо не применшувати значення гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, адже ані дискримінаційні положення законів, ані рішення суддів всупереч інтересам потерпілої від сексуального насильства, не з’являються безпричинно.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Це був курс на Coursera, присвячений усім проявам дискримінації та насильства, з якими жінки з різних країн світу зіштовхуються протягом життя. Вбивства честі, сексуальне рабство, відсутність доступу до контрацепції, гендерний розрив в оплаті праці, насильство, зокрема, вчинене під час збройних конфліктів та ще багато інших речей, про які до опанування курсу я або зовсім не мала уявлення, або мала погане уявлення. Я вирішила зареєструватись на цей курс з цікавості, не очікуючи, що це дасть мені поштовх до подальшого вивчення теми захисту прав жінок.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Якими б довершеними не були професійні навички (hard skills), шлях до їх вдалого застосування часто залежить від навичок взаємодії з іншими людьми. Зрештою, ефективна робота в команді безпосередньо залежить від “м’яких навичок”.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Як на мене, дистанційна неформальна освіта дарує можливість, по-перше, обирати конкретно те, що хочеться вивчати, а, по-друге, навчанням можна займатись тоді, коли мені це зручно. Тобто немає обмежень в межах того, що та коли саме вивчати.

В чому суперсила «ЮрФем»?

В професійності. Про яку би активність чи діяльність не йшла мова, це все обов’язково буде супроводжуватись фаховістю та якістю.

Твоя формула успішного навчання?

Основне – це мій інтерес до теми, а найбільше натхнення та мотивації до навчання я маю вранці, до того як почнеться щоденна рутина:)