JurFem Osvita

*Захід проводиться за підтримки проєкту ООН Жінки “Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні”, що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики. Генеральний радіопартнер – Радіо Культура.

Відтворити відео

Безкоштовно

Марія Желтуха – консультантка Аналітичного центру “ЮрФем”, працює особистою асистенткою Миколи Гнатовського, новообраного судді ЄСПЛ від України.

Раніше міжнародними кримінальними трибуналами було визнано, що сексуальне насильство може бути невід’ємною частиною плану, розробленого для винищення певної групи. Зокрема були сформовані необхідні підходи до визначення актів сексуального насильства найтяжчими міжнародними злочинами, в тому числі злочином геноциду. Про сексуальне насильство як злочин геноциду, про практику Міжнародного кримінального трибуналу щодо Руанди та Міжнародного кримінального трибуналу щодо колишньої Югославії, а також про притягнення винних до кримінальної відповідальності на міжнародному рівні.

  • Механізми визнання сексуального насильства як акту геноциду: досвід колишньої Югославії та Руанди;

 

  • Коли сексуальне насильство є злочином геноциду;

 

  • Норми міжнародного права, що криміналізують такі діяння;

 

  • Процеси притягнення винних до кримінальної відповідальності на міжнародному рівні.