JurFem Osvita

*Захід проводиться за підтримки проєкту ООН Жінки “Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні”, що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики. Генеральний радіопартнер – Радіо Культура.

Відтворити відео

Безкоштовно

Анастасія Діденко – юристка “ЮрФем: підтримки”, адвокатка АО "LCF”, спеціалізується у таких сферах як захист у кримінальних справах, White-Collar Crime

Для того, аби правосуддя відбулось, як на міжнародному, так і національному рівнях – дуже важливо знати відмінності та ознаки різних форм сексуального насильства. Адже, наприклад, потерпілі від примусового оголення або свідки злочину можуть не ідентифікувати це як форму сексуального насильства. Відтак, вони не звертатимуться по допомогу, не зможуть отримати необхідну підтримку, а кривдники залишатимуться безкарними. Саме тому ми розібрали поняття “зґвалтування” та “сексуального насильства”, форми таких діянь, їхні основні ознаки та розбіжності, кваліфікацію та захист в умовах війни.

  • Поняття зґвалтування.

 

  • Поняття та ознаки сексуального насильства. Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом. Форми.

 

  • “Добровільна згода” та “обставини примусу”

 

  • Поняття примушування до вступу в статевий зв’язок. Примус до вступу в статевий зв’язок під час збройного конфлікту.

 

  • Розбіжності між зґвалтуванням та сексуальним насильством.