Бібліотека
Бібліотека “ЮрФем” – це гендерно-чутлива колекція та збірка виняткових матеріалів з тем впровадження гендерної рівності, протидії дискримінації та гендерно-обумовленому насильству. Тут ви знайдете книги, посібники, методичні рекомендації, постери, інформаційні довідки тощо.
Наповнення бібліотеки стане в пригоді юрист(к)ам, правозахисникам та правозахисницям, викладацькій спільноті, але також і студент(к)ам правничих факультетів. А також усім, хто зацікавлений чи залучений до захисту прав та свобод людини.
Аби більше не носити в сумці посібники вагою з цеглу – завантажуйте матеріали в онлайн-бібліотеці та користуйтесь постійною книгозбірнею у своїй кишені.
- Все
- Посібники
- Книги
- Конспекти
- Рекомендації
- Інше

Конспект “Репарації потерпілим від сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом: досвід Боснії і Герцеговини”
↓
Основою цього конспекту став вебінар Центру “ЮрФем: освіта” у співпраці з TRIAL International “Репарації потерпілим від СНПК: досвід Боснії і Герцеговини”.
У рамках вебінару експертки Trial International поділилися досвідом Боснії та Герцеговини в контексті репарацій постраждалим від сексуального насильства, повʼязаного з війною. Спікерки висвітлили, які міжнародні зобов’язання держав щодо постраждалих від СНПК існують, якими є міжнародні стандарти репарацій та форми, які види репарацій застосовуються в Боснії і Герцеговині, а також з якими викликами довелося зустрітися потерпілим в отриманні репарацій.

Збірник конспектів "Сексуальне насильство, повʼязане з конфліктом: правове регулювання та практика"
↓
Курс складається із чотирьох тематичних сесій, присвячених темі сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК). У рамках курсу міжнародні та національні експертки поділилися досвідом щодо: поняття СНПК, його ознак, ідентифікації та форм; практичних заходів, комунікації з потерпілими від СНПК; побудови справи, захисту потерпілих; врегулювання СНПК на рівні міжнародного права, притягнення до відповідальності за СНПК на міжнародному рівні; врегулювання СНПК українським законодавством; майбутнього кримінального провадження по СНПК в Україні; міжнародної практики щодо СНПК, зокрема справ Міжнародного кримінального суду.

Буклет «Заблокуй сексизм – віднови справедливість!»
↓
У редагуванні цього порадника та в адаптації його до української дійсності й до законодавства взяла участь “ЮрФем”.
Банально говорити, що сексизм – це прояв відносин влади в патріархальних суспільствах, заснованих на гендерній нерівності та її підтримці, а також на розвитку цієї нерівності через експлуатацію та насильство щодо жінок і дівчат. Але цю банальність необхідно озвучувати, щоб, з одного боку, не забувати про джерело насильства, а з іншого – ефективніше йому протидіяти.

«Моя гендерно чутлива громада». Посібник з надання високоякісних муніципальних послуг із врахуванням гендерного аспекту
↓
У фокусі цього посібника рекомендації щодо врахування гендерного компонента при наданні соціальних, адміністративних, освітніх послуг на території громад в Україні, а також послуг у сфері охорони здоров’я, сформовані на успішних кейсах окремих територіальних громад. Окремо увагу приділено ролі Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад та плану дій із впровадження положень цієї Хартії громадами для досягнення гендерно чутливого підходу при наданні послуг у громадах.

Дослідження «Жінки, яких не видно: гендерні аспекти відбування покарання засудженими до позбавлення волі»
↓
Дослідження підготував Аналітичний центр ЮрФем у рамках проєкту «Жінки, яких не видно».

Посібник "Гендерна рівність та права жінок"
↓
Навчальна програма розроблена Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” в рамках проєкту «Формування ґендерно-чутливого студентського юридичного середовища», що здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми USAID «Нове правосуддя».