Літня школа - вже традиційна подія ЮрФем для студенток-юристок.

Читати більше

Літня школа ЮрФем для студенток-юристок – ініціатива Асоціації жінок-юристок України ЮрФем, що вперше була впроваджена в Україні 06-09 серпня 2018 року в м. Київ.


Навчання у Літній школі зосереджується на розвитку soft skills у студенток-юристок. Soft skills є соціальними навичками: вміння переконувати, вести переговори, знаходити «підхід» до людей, працювати в команді, лідерство, креативність та інші, котрі є визначальними для успішної роботи в правовій сфері.

Цьогорічна ж Літня школа ЮрФем, окрім soft skills, звертатиме значну увагу на розвиток hard skills учасниць щодо протидії гендерній дискримінації та гендерно зумовленому насильству.

VI Літня школа

“Мої зусилля мають значення”

* участь в події безоплатна (навчання, проживання та харчування покриваються організаторками)

19-22 серпня 2024

Львівська область

3 тематичні блоки

Обмежена кількість учасниць

УМОВИ УЧАСТІ:

Учасницею школи може стати студентка або курсантка 2-3 років навчання правничої спеціальності (081 Право, 293 Міжнародне право, 262 Правоохоронна діяльність) закладу вищої освіти України, яка:

пройшла відеокурс “Не нашкодь: особливості захисту потерпілих від сексуального насильства” (його проходження триває 1 годину 15 хвилин) та додала сертифікат до реєстраційної форми;

заповнила реєстраційну форму та успішно пройшла відбір

наявність власної проєктної ідеї чи ініціативи буде перевагою при відборі

Читати більше

Літня школа ЮрФем для студенток-юристок – ініціатива Асоціації жінок-юристок України ЮрФем, що вперше була впроваджена в Україні 06-09 серпня 2018 року в м. Київ.


Навчання у Літній школі зосереджується на розвитку soft skills у студенток-юристок. Soft skills є соціальними навичками: вміння переконувати, вести переговори, знаходити «підхід» до людей, працювати в команді, лідерство, креативність та інші, котрі є визначальними для успішної роботи в правовій сфері.

Цьогорічна ж Літня школа ЮрФем, окрім soft skills, звертатиме значну увагу на розвиток hard skills учасниць щодо протидії гендерній дискримінації та гендерно зумовленому насильству.

ПРО ЛІТНЮ ШКОЛУ:

Вже вшосте ми створимо простір для студенток правничих шкіл України, де ви зможете посилити свої лідерські навички, дізнатись про те, як виявляти і протидіяти гендерній дискримінації, надавати допомогу потерпілим від домашнього та сексуального насильства, зокрема як воєнного злочину, з урахуванням потерпіло орієнтованих підходів та як знайти в собі спроможність впливати на зміни.

Ключові теми програми

Лідерство юристок і точки впливу

Гендерні стереотипи, дискримінація, сексизм: ідентифікація та алгоритми захисту

Безбарʼєрність, толерантність і чому важливо використовувати чутливу мову

Гендерно зумовлене насильство. Домашнє насильство

Кібернасильство. Сталкінг

Сексуальне насильство. Як захищати потерпілих і протидіяти сексуальному насильству, зокрема в університеті

Ми прагнемо, аби навчання учасниць Літньої школи було максимально ефективним, а поряд з тим – цікавим. Теоретичне наповнення програми буде супроводжуватися розглядом кейсів, аналізом практики ЄСПЛ та національних судів, роботою в групах. 

Програма побудована таким чином, аби учасниці зміцнювали hard skills з тем протидії дискримінації та гендерно зумовленому насильству, знаходили натхнення в історіях практикуючих юристок, а також отримували яскраві емоції. Тому школа складатиметься з тематичних блоків:

ДИСКЛЕЙМЕР

Ми турбуємося про кожну з вас. Тому хочемо попередити, що ця подія включатиме розмови про насильство, зокрема сексуальне, а також розгляд кейсів, наближених до реальних. Теми школи можуть вас засмутити або розтривожити.

Захід проводиться Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем”.

У разі виникнення додаткових питань щодо події контактуйте, будь ласка, з очільницею студентського крила “ЮрФем” Анастасією Слободяник

Євгенія Огілько
Євгенія Огількостудентка Навчально-наукового інституту права КНУ ім. Т. Г. Шевченка
Читати далі
Я дуже рада, що в мене була можливість стати учасницею V Літньої школи «ЮрФем»☺️ Чесно кажучи, я навіть не очікувала, що все буде настільки ідеально 🔥 Нові знайомства, чудові спікерки, відповідальні організаторки, а особливо нові знання - те, що вже не забудеться. Дуже дякую за таку можливість доторкнутися ще глибше до супер важливих тем, які мало хто підіймає в соціумі, зокрема: сталкінгу, гендерно зумовленого насильства, дискримінації та не тільки. «ЮрФем» - дійсно унікальні, сильні та неповторні! ❤️ Це було найкраще рішення одного вечора заповнити заявку та стати, хоч і маленькою, але частиною рушійною сили🫶🏼
Карина Гринець
Карина Гринецьстудентка Державного університету економіки та технологій
Читати далі
V літня школа ЮрФем - це крутий правопросвітній захід для юристок, що створений для боротьби з дискримінацією за ознакою статі, та висвітлює інші, не менш важливі питання. Для мене це перший досвід участі в такому заході, але я неймовірно щаслива, що його отримала. Оскільки я здобула нові знання, мала можливість круто провести час та познайомитися з новими людьми. Окрема подяка за уроки самозахисту, то незабутнє. А організаторки неймовірно круті та талановиті особистості, з якими я мала честь познайомитися особисто. Щиро вдячна за можливість бути частиною V літньої школи ЮрФем!
Анастасія Ланіна
Анастасія Ланінастудентка НЮУ імені Ярослава Мудрого
Читати далі
Яскравим спогадом цього літа для мене назавжди лишиться V літня школа ЮрФем. Символічно, це були 5 днів, кожен з яких дарував багато цінних знань, практичного досвіду, яскравих емоцій, заряд енергії та натхнення. Для мене, V літня школа ЮрФем - це про нові приємні знайомства, комфортну та дружню атмосферу, підтримку та вдосконалення у всіх аспектах. Хочу подякувати кожній, хто причетна до створення і організації V літньої школи. Чудова побудова програми, подання матеріалу у цікавий спосіб, продумана до деталей організація - на кожному кроці відчувається, що організаторки вклали багато зусиль, енергії та справжнього бажання влаштувати все найкращим чином. Дякую усім і за все, та іду створювати нові спогади, адже мої зусилля мають значення)
Ірина Грабовецька
Ірина Грабовецькастудентка Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського НаУ “Острозька академія”
Читати далі
Особисто для мене V літня школа ЮрФем стала тією подією, за яку варто вхопитися обома руками й поборотися, зокрема, за можливість отримати нові знання в тих темах, які, на жаль, досить часто ігноруються або ж замовчуються не лише в суспільстві, а й у ЗВО. З огляду на це дана подія була для мене неймовірно важливою. Я невимовно вдячна не лише організаторкам заходу, а усім, хто був тим чи іншим способом дотичний до нього (своїм коліжанкам, спікеркам, фотографу). Завдяки вам процес навчання проходив легко і цікаво. На мою думку, мотивація змінювати реалії нашого життя виникає лише тоді, коли є сильний поштовх. В даному випадку, таким поштовхом якраз і стала V літня школа ЮрФем. Дякую за всі ці 5 днів і ще побачимось)
Олеся Снєгірьова
Олеся Снєгірьовастудентка Донецького технічного національного університету
Читати далі
Для мене V літня школа ЮрФем стала певним викликом, я стикнулась обличчям до обличчя із фактом, що я сама часто несу у суспільство букет гендерних стереотипів та дискримінації, не усвідомлюючи цього, тому такий досвід для мене найцінніший. Відуваю, що мої знання станом на зараз дозволяють мені прагнути поглибитись у тему та викорінювати несправедливість щодо прав жінок спочатку у своєму вузькому колі друзів, родичів та знайомих, а згодом нести у маси шляхом професійного захисту прав жінок у подібних справах. Атмосфера була чудова, опинитись у колі однодумиць, освічених, розумних, свідомих жінок-юристок було… важко підібрати слова, але я запам’ятаю цей захід надовго. Хотілось би подякувати всім, хто доклав зусилля до цього і побажати нам всім успіху у нелегкій справі виборювання справедливості щодо прав жінок.
Юлія Мороз
Юлія Морозкурсантка Львівського державного університету внутрішніх справ
Читати далі
V Літня школа «ЮрФем», наймасштабніший та найкрутіший захід у сфері захисту прав жінок, протидії гендерно зумовленому насильству, включаючи домашнє, сексуальне та кібернасильство та інших важливих тем, учасницею якого я стала. Можу сказати, що все випадкове - далеко не випадкове🪄 Чомусь, заповнюючи форму для реєстрації я не сподівалася на те, що для мене цей захід насправді буде важливим та цінним, але я вкотре переконалася, що перше враження завжди оманливе. Пройшов тиждень після закінчення школи і тільки зараз починаєш усвідомлювати кількість цінної інформації, яку нам надали, відповідальність організаторок, які продумали все до хвилинки, підготовленість спікерок, можливість реалізувати власні проектні ідеї. «ЮрФем», ви насправді, дуже круті, частинка мого сердечка завжди буде з Вами❤️

Ярина Бущак

юристка-аналітикиня Аналітичного центру ЮрФем

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Не можна говорити про права людини, уникаючи прав жінок. Так само як не можна ставити знак “=“ між жінками та чоловіками. Так ми зберігаємо шкідливі упередження, які передаються з покоління в покоління (і нарощуємо нові). Світ постійно змінюється, тому нам слід зважати на потреби і запити усіх. А щоб робити це ефективно, потрібно постійно вчитися.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так! Це була Академія Правозахисниць, лекція про ЄСПЛ від пані Єви Сушко. Лекторка дуже чітко і доступно розповіла про те, як проходить процес проходження справи за правилами ЄСПЛ: від заповнення формуляру до винесення рішення.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Скільки годин людина не присвячувала б дослідженню і вивченню, наприклад, нормативно-правових актів, це знання не дасть успішного результату без вміння пояснити отриману інформацію простою мовою, без обізнаності в адвокації тих чи інших ідей та без людиноорієнтованого підходу у всьому. Щиро вірю, що ефективне поєднання софт і гард скілів є суперсилою:)

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Це можливість вчитися будь-де: в Україні, за кордоном, в потягу і на прогулянці. А також це значно економить час, бо не потрібно скасовувати всі плани на день, щоб відвідати подію.

В чому суперсила «ЮрФем»?

Експериза і доступність. ЮрФем — це спільнота ерудованих жінок-експерток, кожне слово яких підкріплюється десятком аргументів. А ще це можливість послухати із перших вуст видатних експерток із міжнародного права, фахівчинь із МКС, ООН та інших структур. 

Кожен продукт ЮрФем продуманий до найменших деталей, тож у якості можна бути впевненими.

Твоя формула успішного навчання?

Концентрація уваги, планування і нотатник. Мені важливо у календарі виділяти час на самоосвіту — тоді я можу присвятити свою увагу лише одному продукту навчання і взяти з нього максимум. Також (що я підгледіла в Катерини Шуневич😂) корисно письмово нотувати почуту інформацію у блокнот, який завжди буде з вами, щоб мати змогу пригадати основні моменти навчання.

Марта Марцінко

координаторка програм комунікаційного відділу ЮрФем

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Робота з людьми, які постраждали від будь-якого виду насильства, має свої особливості, тому важливо аби юристи ставились з розумінням та повагою до потерпілих та використовували саме ті підходи, які будуть гендерно-чутливі.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так, я дуже хвилювалась, що мала недостатню експертизу у цій сфері і всі інші учасники все знають. Але з часом я зрозуміла, що всі тренінги спрямовані на те, щоб покращити ваші знання і не потрібно соромитись, якщо не знаєш якихось речей.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Багато тренінгів/навчальних програм спрямовані на “хардову” частину, а софт скіли часто сприймаються як те, що уже людина має від народження або набула внаслідок свого специфічного життєвого досвіду, але насправді це можливо й потрібно тренувати, адже інколи вони можуть зіграти вирішальну роль у роботі.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Це перш за все зручно та доступно, що дає змогу охопити більшу кількість людей.

В чому суперсила «ЮрФем»?

Я вважаю, що ЮрФем несе в суспільство правильні меседжі, які допомагають не лише стати йому (суспільству) більш інформованим щодо теми дискримінації/захисту прав жінок, а й робить його більш здоровим, усвідомленим та безпечним для всіх.

Твоя формула успішного навчання?

Щира цікавість та бажання покращувати свою експертизу.

Юлія Нікітіна

Консультантка лінії правової допомоги «Юрфем: підтримка», юристка, магістриня юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка. Здійснює громадську діяльність у сфері захисту прав жінок. Авторка низки публікацій, які стосуються проблематики гендерно зумовленого насильства. Випускниця Літньої школи ЮрФем. Учасниця програми стажування від ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

На мою думку, гендерно-чутлива освіта є дуже важливою, адже завдяки їй ми можемо подолати усталені стереотипи в суспільстві. Нашим навчальним закладам варто будувати гендерно-чутливий освітній процес, щоб майбутні юристи та юристки розуміли, що дискримінація та стереотипи щодо ролі жінки та чоловіка неприпустимі у сучасному суспільстві. Лише так ми зможемо досягти гендерно-чутливої правничої спільноти.  

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Так, звичайно. Свій перший тренінг, який я відвідала з теми захисту прав жінок, проводила Христина Кіт. Стосувався він питань дискримінації жінок та чоловіків у трудовому законодавстві. На той час я лише почала цікавитись гендерною тематикою. Памʼятаю ту запеклу дискусію, коли Христина з таким вогнем в очах намагалась донести до студентів та студенток про стереотипи щодо ролі жінок та чоловіків, які ще досі існують. Після цього тренінгу я зрозуміла, що хочу пов’язати своє життя із захистом прав жінок. 

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Теоретичні знання необхідні для юристки чи юриста, але однією із запорук успішності є вміння працювати із людьми. Soft skills – це необхідна складова росту професійності та розвитку карʼєри юриста(ки). Адже, їх робота повʼязана з безпосередньою комунікацією. Щоб надати кваліфіковану допомогу, потрібно налагодити контакт з особою. 

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Неформальна освіта дає можливість розвиватись у різних сферах та покращувати навички. Завдяки дистанційній формі можна здобувати знання незалежно від місця, часу та інших умов. Все це зумовлює зручність та доступність для всіх охочих отримати нові знання. 

В чому суперсила «ЮрФем»?

«ЮрФем» будує гендерно-чутливе суспільство, об’єднує юристок всієї країни задля спільної мети. Це суперсила «ЮрФем». 

Твоя формула успішного навчання?

Завжди прагнути до самовдосконалення – це те, що я роблю кожного дня. Тільки наполеглива праця, толерантність, чіткість та пунктуальність допоможуть самореалізуватись.  Тому, закликаю усіх ставити перед собою цілі та впевнено їх досягати. 

Анастасія Слободяник

Вивчала міжнародне право у Хмельницькому університеті управління та права ім. Леоніда Юзькова (бакалаврат). Брала участь у міжнародних судових змаганнях The Central and Eastern Europe Moot Competition (2023). Експертка в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти. Випускниця IV Літньої школи ЮрФем.

Яка цінність гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, на твою думку?

Гендерна чутливість повинна супроводжувати кожен рівень освіти. Однак, звісно, важливо не применшувати значення гендерно-чутливої освіти для правничої спільноти, адже ані дискримінаційні положення законів, ані рішення суддів всупереч інтересам потерпілої від сексуального насильства, не з’являються безпричинно.

Чи пам’ятаєш враження від першого тренінгу/лекції з теми захисту прав жінок, у якій брала участь?

Це був курс на Coursera, присвячений усім проявам дискримінації та насильства, з якими жінки з різних країн світу зіштовхуються протягом життя. Вбивства честі, сексуальне рабство, відсутність доступу до контрацепції, гендерний розрив в оплаті праці, насильство, зокрема, вчинене під час збройних конфліктів та ще багато інших речей, про які до опанування курсу я або зовсім не мала уявлення, або мала погане уявлення. Я вирішила зареєструватись на цей курс з цікавості, не очікуючи, що це дасть мені поштовх до подальшого вивчення теми захисту прав жінок.

Чому важливі освітні послуги, що спрямовані на розвиток soft skills?

Якими б довершеними не були професійні навички (hard skills), шлях до їх вдалого застосування часто залежить від навичок взаємодії з іншими людьми. Зрештою, ефективна робота в команді безпосередньо залежить від “м’яких навичок”.

Як вважаєш, яка перевага дистанційної неформальної освіти?

Як на мене, дистанційна неформальна освіта дарує можливість, по-перше, обирати конкретно те, що хочеться вивчати, а, по-друге, навчанням можна займатись тоді, коли мені це зручно. Тобто немає обмежень в межах того, що та коли саме вивчати.

В чому суперсила «ЮрФем»?

В професійності. Про яку би активність чи діяльність не йшла мова, це все обов’язково буде супроводжуватись фаховістю та якістю.

Твоя формула успішного навчання?

Основне – це мій інтерес до теми, а найбільше натхнення та мотивації до навчання я маю вранці, до того як почнеться щоденна рутина:)