Літня школа - вже традиційна подія ЮрФем для студенток-юристок.

Читати більше

Літня школа ЮрФем для студенток-юристок – ініціатива Асоціації жінок-юристок України ЮрФем, що вперше була впроваджена в Україні 06-09 серпня 2018 року в м. Київ.


Навчання у Літній школі зосереджується на розвитку soft skills у студенток-юристок. Soft skills є соціальними навичками: вміння переконувати, вести переговори, знаходити «підхід» до людей, працювати в команді, лідерство, креативність та інші, котрі є визначальними для успішної роботи в правовій сфері.

Цьогорічна ж Літня школа ЮрФем, окрім soft skills, звертатиме значну увагу на розвиток hard skills учасниць щодо протидії гендерній дискримінації та гендерно зумовленому насильству.

V Літня школа

21 – 25 серпня

Львівська область

3 тематичні блоки

30 учасниць

кількість учасниць обмежена

участь в події безоплатна (навчання, проживання та харчування покриваються організаторками)

для реєстрації потрібно заповнити реєстраційну форму і надати дві рекомендації

дедлайн реєстрації: 31.07.2023

V Літня школа ЮрФем обʼєднає трансформаторок академічного світу і правової спільноти. Маємо за мету, аби учасниці навчалися і навчали гендерній рівності, поширювали ідеї недискримінації і протидії сексуальному насильству, робили освітній простір безпечним і гендерно чутливим. Внесок і роль кожної – надзвичайно цінні. Тому тема цьогорічної Літньої школи наскрізно пронизує програму події: “Мої зусилля мають значення”.

 

Учасницями можуть стати студентки 3-4 років навчання з різних регіонів України, які опановують юридичні спеціальності (081 Право, 293 Міжнародне право, 262 Правоохоронна діяльність) у закладах вищої освіти України.

Читати більше

Ми відчуваємо, що кожна з нас має потенційну змогу впливати на середовище, в якому перебуває. Навіть найменші кроки змінюють місце, в якому ми навчаємося чи працюємо. 

 

Україна – це демократична держава, яка цінує та забезпечує права людини, зокрема  влітку 2022 року ратифікувала Стамбульську конвенцію, а в жовтні 2020 року – прийняла рішення про затвердження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2025 року. 

 

Однією з гарантій забезпечення гендерної рівності та викорінення стереотипів є належна освіта. 

Заклади освіти повинні бути тим місцем, де немає місця будь-яким видам дискримінації, зокрема сексизму. Літня школа покликана мережувати учасниць з різних міст України, обʼєднувати їх спільними цілями, допомагати їм підтримувати простір їх академічного навчання на шляху до толерантності, безпеки і поваги.


За результатами участі в Літній школі учасниці, зокрема, стануть амбасадорками цінностей ЮрФем і реалізують проєктні ідеї у своїх закладах освіти за нашої теплої підтримки. Проєктною ідеєю може стати прочитання лекції одногрупникам та одногрупницям, створення інфо-кампанії з протидії сексизму в освіті, ініціювання створення політики із запобігання протидії дискримінації й сексуальному насильству в університеті чи інші задуми учасниць.

Ключові теми програми

Лідерство юристок і точки впливу

Гендерні стереотипи, дискримінація, сексизм: ідентифікація та алгоритми захисту

Безбарʼєрність, толерантність і чому важливо використовувати чутливу мову

Гендерно зумовлене насильство. Домашнє насильство

Кібернасильство. Сталкінг

Сексуальне насильство. Як захищати потерпілих і протидіяти сексуальному насильству, зокрема в університеті

Ми прагнемо, аби навчання учасниць Літньої школи було максимально ефективним, а поряд з тим – цікавим. Теоретичне наповнення програми буде супроводжуватися розглядом кейсів, аналізом практики ЄСПЛ та національних судів, роботою в групах.  

 

Програма побудована таким чином, аби учасниці зміцнювали hard skills з тем протидії дискримінації та гендерно зумовленому насильству, знаходили натхнення в історіях практикуючих юристок, а також отримували яскраві емоції. Тому школа складатиметься з тематичних блоків:

Євгенія Огілько
Євгенія Огількостудентка Навчально-наукового інституту права КНУ ім. Т. Г. Шевченка
Читати далі
Я дуже рада, що в мене була можливість стати учасницею V Літньої школи «ЮрФем»☺️ Чесно кажучи, я навіть не очікувала, що все буде настільки ідеально 🔥 Нові знайомства, чудові спікерки, відповідальні організаторки, а особливо нові знання - те, що вже не забудеться. Дуже дякую за таку можливість доторкнутися ще глибше до супер важливих тем, які мало хто підіймає в соціумі, зокрема: сталкінгу, гендерно зумовленого насильства, дискримінації та не тільки. «ЮрФем» - дійсно унікальні, сильні та неповторні! ❤️ Це було найкраще рішення одного вечора заповнити заявку та стати, хоч і маленькою, але частиною рушійною сили🫶🏼
Карина Гринець
Карина Гринецьстудентка Державного університету економіки та технологій
Читати далі
V літня школа ЮрФем - це крутий правопросвітній захід для юристок, що створений для боротьби з дискримінацією за ознакою статі, та висвітлює інші, не менш важливі питання. Для мене це перший досвід участі в такому заході, але я неймовірно щаслива, що його отримала. Оскільки я здобула нові знання, мала можливість круто провести час та познайомитися з новими людьми. Окрема подяка за уроки самозахисту, то незабутнє. А організаторки неймовірно круті та талановиті особистості, з якими я мала честь познайомитися особисто. Щиро вдячна за можливість бути частиною V літньої школи ЮрФем!
Анастасія Ланіна
Анастасія Ланінастудентка НЮУ імені Ярослава Мудрого
Читати далі
Яскравим спогадом цього літа для мене назавжди лишиться V літня школа ЮрФем. Символічно, це були 5 днів, кожен з яких дарував багато цінних знань, практичного досвіду, яскравих емоцій, заряд енергії та натхнення. Для мене, V літня школа ЮрФем - це про нові приємні знайомства, комфортну та дружню атмосферу, підтримку та вдосконалення у всіх аспектах. Хочу подякувати кожній, хто причетна до створення і організації V літньої школи. Чудова побудова програми, подання матеріалу у цікавий спосіб, продумана до деталей організація - на кожному кроці відчувається, що організаторки вклали багато зусиль, енергії та справжнього бажання влаштувати все найкращим чином. Дякую усім і за все, та іду створювати нові спогади, адже мої зусилля мають значення)
Ірина Грабовецька
Ірина Грабовецькастудентка Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського НаУ “Острозька академія”
Читати далі
Особисто для мене V літня школа ЮрФем стала тією подією, за яку варто вхопитися обома руками й поборотися, зокрема, за можливість отримати нові знання в тих темах, які, на жаль, досить часто ігноруються або ж замовчуються не лише в суспільстві, а й у ЗВО. З огляду на це дана подія була для мене неймовірно важливою. Я невимовно вдячна не лише організаторкам заходу, а усім, хто був тим чи іншим способом дотичний до нього (своїм коліжанкам, спікеркам, фотографу). Завдяки вам процес навчання проходив легко і цікаво. На мою думку, мотивація змінювати реалії нашого життя виникає лише тоді, коли є сильний поштовх. В даному випадку, таким поштовхом якраз і стала V літня школа ЮрФем. Дякую за всі ці 5 днів і ще побачимось)
Олеся Снєгірьова
Олеся Снєгірьовастудентка Донецького технічного національного університету
Читати далі
Для мене V літня школа ЮрФем стала певним викликом, я стикнулась обличчям до обличчя із фактом, що я сама часто несу у суспільство букет гендерних стереотипів та дискримінації, не усвідомлюючи цього, тому такий досвід для мене найцінніший. Відуваю, що мої знання станом на зараз дозволяють мені прагнути поглибитись у тему та викорінювати несправедливість щодо прав жінок спочатку у своєму вузькому колі друзів, родичів та знайомих, а згодом нести у маси шляхом професійного захисту прав жінок у подібних справах. Атмосфера була чудова, опинитись у колі однодумиць, освічених, розумних, свідомих жінок-юристок було… важко підібрати слова, але я запам’ятаю цей захід надовго. Хотілось би подякувати всім, хто доклав зусилля до цього і побажати нам всім успіху у нелегкій справі виборювання справедливості щодо прав жінок.
Юлія Мороз
Юлія Морозкурсантка Львівського державного університету внутрішніх справ
Читати далі
V Літня школа «ЮрФем», наймасштабніший та найкрутіший захід у сфері захисту прав жінок, протидії гендерно зумовленому насильству, включаючи домашнє, сексуальне та кібернасильство та інших важливих тем, учасницею якого я стала. Можу сказати, що все випадкове - далеко не випадкове🪄 Чомусь, заповнюючи форму для реєстрації я не сподівалася на те, що для мене цей захід насправді буде важливим та цінним, але я вкотре переконалася, що перше враження завжди оманливе. П‘ять днів школи пролетіли просто непомітно🫣🍉 Ми знайомилися, ділилися емоціями, реальними кейсами, проблемами законодавства, які ми спостерігаємо. Експертки, які проводили для нас лекції (тренінги) були максимально спрямовані на сприйняття інформації з використанням сучасних способів її подачі та вирішенням практичних ситуацій📚 Пройшов тиждень після закінчення школи і тільки зараз починаєш усвідомлювати кількість цінної інформації, яку нам надали, відповідальність організаторок, які продумали все до хвилинки, підготовленість спікерок, можливість реалізувати власні проектні ідеї. «ЮрФем», ви насправді, дуже круті, частинка мого сердечка завжди буде з Вами❤️
Попередній
Далі

Захід проводиться Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” в партнерстві з Lawyers Without Borders Canada (LWBC).

 

Ми турбуємося про кожну з вас. Тому хочемо попередити, що ця подія включатиме розмови про насильство, зокрема сексуальне, а також розгляд кейсів, наближених до реальних. Теми школи можуть вас засмутити або розтривожити.