2

ЛЕКЦІЇ

3

ЮРИСТКИ

Zoom

вебінари

Безкоштовно

Цінність

Україна сьогодні є захисницею, Україна героїчно рятує мирне населення, а також Україна демонструє дотримання і високу повагу до норм міжнародного гуманітарного права.

Боляче думати, скільки страждань сьогодні спричинено росією українкам та українцям, скільки злочинів вчинено, скільки намірів «знищити націю» озвучено, а скільки втілено в реальність. Обстріли житлових кварталів та карет медичної допомоги, вбивства дітей, ракетний удар по пологовому будинку, згвалтування та інші форми сексуального насильства, використання «градів», підриви газопродів, а перед тим 400-річне планове систематичне знищення української мови – це до неймовірності короткий перелік злочинів, що вчиняє росія, нехтуючи не лише нормами міжнародного гуманітарного права, а й будь-яким натяком на людяність. Проте рф має понести відповідальність за всі вчинені лиха і зруйновані життя.

Важливо, аби норми міжнародного гуманітарного права працювали, а винні притягались до відповідальності за скоєні звірства. Саме тому ми прагнемо всебічно розкрити тему злочинів під час війни і відповісти на всі питання, що виникають, на жаль, у зв’язку із болючим сьогоденням. Сьогодні існує велика необхідність у розумінні та підвищення компетенцій правової спільноти з цих тем та особливо щодо вчинення сексуального насильства під час війни.

Ми сподіваємось, що нам справді вдасться збагатити ваш інфомаційний арсенал правовими аргументами!

ПРОГРАМА

Лекція 1.

01.07 || 16:30

01.07  ||  16:30
Катерина Бусол

  • Поняття СНПК.

  • Потерпілі від СНПК. Правовий захист потерпілих осіб.

  • Особливості віктимізації жінок, чоловіків та інших груп населення.

  • Притягнення до відповідальності за СНПК: міжнародне право та практика держав.

  • Попередження як ключовий елемент подолання безкарності за СНПК.

  • Форми СНПК, попередження та покарання за нього в Україні.

Лекція 2.

07.07 || 16:30

07.07  ||  16:30
Катерина Бусол,
Данае ван дер Стратен Понтоз,
Амаль Нассар

  • “Не нашкодь” та інші ключові принципи роботи з потерпілими від СНПК.

  • Особливості документування та проведення слідчих дій із потерпілими від СНПК різних статей і вікових груп.

  • СНПК у мирний час: відмінності у доказах і доказуванні.

Експертки

Катерина Бусол

членкиня “ЮрФем”, юристка зі спеціалізацією у між- народному гуманітарному та кримінальному праві, сексуальному насильстві, пов’язаному з конфліктом (СНПК), і перехідному правосудді, старша викладачка Факультету правничих наук Національного універси- тету “Києво-Могилянська академія”, наукова співробіт- ниця Інституту досліджень Східної та Південно-Схід- ної Європи ім. Ляйбніца, аналітикиня Chatham House. У минулому – національна консультантка ООН Жінки та Global Survivors Fund з перехідного правосуддя та СНПК, запрошена фахівчиня Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду та юристка Global Rights Compliance.

Данае ван дер Стратен Понтоз

керівниця відділу адвокації та політики у Global Survivors Fund; співавторка Міжнародного протоколу про документування та розслідування сексуального насильства під час конфлікту. Данае є міжнародною кримінальною юристкою, що консультувала Великобританію з Ініціативи про запобігання сексуальному насильству в конфлікті (PSVI), а також керувала проєктами підзвітності та дослідження для міжнародних установ та громадських організацій (Інститутом міжнародних кримінальних розслідувань, TRIAL International, Civitas Maxima та Human Rights Watch). Проводила розслідування та підтримувала судові процеси щодо жертв міжнародних злочинів у Боснії та Герцеговині, Бурунді, Центральноафриканській Республіці, Чаді, Демократичній Республіці Конго та Кот-д’Івуарі.

Амаль Нассар

є експерткою з міжнародного кримінального правосуддя з великим досвідом документування злочинів, пов’язаних із конфліктом, включаючи сексуальне та гендерно-обумовлене насильство, а також доступ до правосуддя та відшкодування. Вона є провідною експерткою у Justice Rapid Response (JRR), мережі професіоналів/ок у сфері кримінального правосуддя, які можуть бути залучені для розслідування, аналізу та звітування щодо міжнародних злочинів та грубих порушень прав людини. Зараз Амаль працює консультанткою в установах ООН та у міжнародних організаціях, включаючи ООН Жінки, Independent and Impartial Mechanism for Syria та Global Survivors Fund. Раніше Амаль працювала з низкою організацій громадянського суспільства, включаючи Коаліцію Міжнародного кримінального суду та Міжнародну федерацію з прав людини, уважно спостерігаючи за роботою МКС.