JurFem Osvita

*Захід проводиться за підтримки проєкту ООН Жінки “Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні”, що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики. Генеральний радіопартнер – Радіо Культура.

Відтворити відео

Безкоштовно

Катерина Бусол - членкиня “ЮрФем”, юристка зі спеціалізацією у міжнародному гуманітарному та кримінальному праві, сексуальному насильстві, пов’язаному з конфліктом (СНПК), і перехідному правосудді.

4 листопада 2022 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію “Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв’язку з агресією проти України”, підготовлену Україною в коаліції з іншими державами. Створення комплексних програм репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом в Україні та їхня доступність для громадян є одним з ключових кроків по відновленню справедливості та важливим завдання як для України, так і міжнародної спільноти зараз. Про те, які можуть бути репарації для постраждалих від СНПК та способи їх отримання

  • Поняття, види, форми репарацій. Відмінність від обмежених планів державної допомоги та проміжних репараційних заходів;

 

  • Механізми надання репарацій та засоби захисту постраждалих;

 

  • Міжнародні зобов’язання рф щодо виплати репарацій потерпілим від СНПК;

 

  • Міжнародні зобов’язання України щодо репарацій. Доступ постраждалих від СНПК до правового захисту та репарацій в Україні.